اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
چشم / 22 شهریور 1397

تشخیص بارداری با توجه به روزهای گذشته از تخمک گذاری (بخش اول)

تشخیص بارداری با توجه به روزهای گذشته از تخمک گذاری (بخش اول)

برای افرادی که می‌خواهند باردار شوند، این یک موضوع دشوار است که از زمان تخمک گذاری خود باید دو هفته صبر کنند.

به هرحال دانستن اینکه در بدن چه اتفاقی می‌افتد و شناخت علائم حاملگی که در روزهای مختلف پس از تخمک گذاری اتفاق می‌افتد، می‌تواند این انتظار را کمی راحت تر کند.

مردم از اینکه هر حالت و دردی نشان دهنده ی بارداری باشد، شگفت زده می‌شوند. به هرحال، علائم اولیه‌ی بارداری، بسیار شبیه عادت ماهیانه است. مثل درد ماهیچه. که البته می‌تواند بخشی از زندگی روزمره ما باشد.

تشخیص باردار بودن یک فرد بدون انجام آزمایش بارداری به طور دقیق ممکن نیست. همچنین، علائم حاملگی و زمان وقوع آن‌ها بین افراد مختلف متفاوت است.

در این مقاله، ما اتفاقاتی که برای بدن در طول تخمک گذاری می‌افتد و اینکه چه علائمی می‌تواند نشان دهنده‌ی بارداری سریع باشد، می‌پردازیم.

علائم روزانه‌ی تخمک گذاری

در حالیکه بیشتر افراد علائم بارداری را تجربه می‌کنند، افرادی هم هستند که علائم کمتر و یا هیچ نشانه ای را بروز نمی‌دهند. همچنین، علائم بارداری بسیار شبیه علائم زمان تخمک گذاری و هنگام استفاده از داروهای باروری است.

علائم بارداری دلایل قابل اطمینانی برای باردار بودن فرد نیست، افراد باید به پزشک مراجعه کرده و درمورد علائم خود با او صحبت کنند.

هفت روز اول پس از تخمک گذاری

تخمک گذاری زمانی اتفاق می افتد که تخمدان یک تخمک آزاد می‌کند.

بلافاصله با آزاد شدن تخمک، فاز لوتئینی چرخه‌ی قاعدگی آغاز می‌شود. فاز لوتئینی با آغاز دوره‌ی قاعدگی به پایان می‌رسد، مگر اینکه حاملگی اتفاق بیفتد.

افراد ممکن است در طول فاز لوتئینی هیچ یک از علائم بارداری را تجربه نکنند. و دلیل آن این است که تا زمانی که سلول تخم به دیواره‌ی رحم متصل نشود، علائم بارداری ظاهر نمی‌شوند.

در طول فاز لوتئینی، بدن مقدار بیشتر پروژسترون ترشح می‌کند، این هورمون به شروع بارداری کمک می‌کند. سطح پروژسترون حتی زمانیکه فرد حامله نشده، در ۶تا۸ روز پس از تخمک گذاری به اوج خود می‌رسد.

سطح پروژسترون بر بدن و حالات فرد اثر می‌گذارد، این به معناست که در روزهای ابتدای بارداری، فرد علائمی مشابه به روزهای اول قاعدگی را تجربه می‌کند.

هنگامی که سلول تخم لقاح یافته به رحم می‌رسد، به دیواره‌ی رحم می‌چسبد. به این مرحله لانه گزینی می‌گویند که در واقع آغاز بارداری است. لانه گزینی به طور مشخص ۶تا ۱۲ روز پس از تخمک گذاری اتفاق می‌افتد.

حالا شروع زمانی است که افراد ممکن است برخی علائم بارداری را بروز دهند مانند؛

  • تغییر در سینه ها
  • حالت تهوع
  • ویار
  • افزایش حساسیت نوک سینه ها
  • سردرد و درد عضلات

البته این علائم ممکن است برای افرادی که باردار نیستند نیز اتفاق بیفتد. و این موضوع به دلیل افزایش سطح پروژسترون است که در مراحل نهایی قاعدگی حضور دارد.

اشتراک گذاری :