اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
پزشکی هسته ای / 10 شهریور 1397

درمان درد بوسیله ی میدان مغناطیسی

درمان درد بوسیله ی میدان مغناطیسی

دانشمندان موفق به طراحی هیدروژل هایی شدند که توسط اجزاء مغناطیسی و نورون های رشد یافته ی آزمایشگاهی کار می کنند. با اعمال نیروی مغناطیسی، محققان توانستند سبب کاهش سیگنال های درد نورون ها شوند.

در آمریکا، درد مضمن برای مدت زیادی است، جزء شایع ترین مشکلات است.

با توجه به تحقیق موسسه بین المللی سلامت ( NIH)، بیش از 76 میلیون نفر در آمریکا( حدود 1 نفر از 4 نفر)، دردی که 24 ساعت طول می کشد را تجربه می کنند.

از این تعداد، 40 میلیون نفر از آن ها درد شدیدی خواهند داشت. به گفته ی موسسه بین المللی سلامت، درد مضمن، شایع ترین مشکل سلامتی در جامعه است.

در این بخش، به بررسی این موضوع می پردازیم که طبق اخبار، مدیریت درمان دردها، روز به روز در حال پیشرفت است و از اهمیت حیاتی برخوردار است. هم اکنون زیست مهندسین دانشگاه کالیفورنیا، به راه حلی برای درمان دردهای مضمن رسیده اند که در گذشته با شکست مواجه می شد.

محققان به رهبری دینو دی کارلو، پروفسور زیست مهندس، تاثیر نیروی مغناطیسی بر کاهش درد را مورد آزمایش قرار دادند.

نیروی مغناطیسی سیگنال های عصبی درد را کاهش می دهد

پروفسور تای به کمک همکارانش هیدروژلی را طراحی کردند که از اسید هیالورونیک استفاده می کند. این اسید مولکلول منحصر به فردی است که توانایی بازرسانی آب را دارد و نقش کلیدی ای در رطوبت و سن پوست بازی می کند. بعلاوه، هیالورونیک اسید در لابلای سلول های مغز و طناب عصبی نیز وجود دارد.

پس از ساخت هیدروژل هیالورونیک، دانشمندان آن را با اجزاء مغناطیسی کوچکی پر کردند. سپس، نوعی سلول مغزی (به نام ریشه ی پشتی عقده ی عصبی) را درون ژل رشد دادند.

سپس، تای و تیمش نیروی مغناطیسی را بر آن اعمال کردند، در نتیجه قطعات مغناطیسی توانستند درون هیدروژل و از بین سلول های عصبی حرکت کنند. با توجه به یون کلسیم موجود در نورون ها، دانشمندان می توانستند بفهمند که آیا سلول ها به فشار مغناطیسی واکنش نشان داده اند یا خیر.

درنهایت، محققان با افزایش نیروی مغناطیسی دریافتند که این آزمایش سبب کاهش سیگنال های درد در نورون ها می شود. به منظور رسیدن به شرایط استاندارد و پایه، سلول های مغز با کاهش سیگنال های درد، خود را با محرک های مغناطیسی وفق می دهند.

دکتر تای:

«نتایج ما نشان می دهد که با به کار بردن از هومئوستازی شبکه های عصبی،که باعث می شود در شرایط متفاوت بدن به یک حالت پایه و استاندارد برگردد، این موضوع امکان پذیر است که بتوانیم سیگنال های درد در سیستم عصبی را تحت کنترل خود بگیریم، و در نتیجه می توان راه تازه ای برای درمان دردها یافت.»

پروفسور دی کارلو که در جریان نتایج بود، گفت: « مسیر اصلی بیشتر درمان های مدرن، بر پایه ی مصرف داروهایی است که موجب تغییرات شیمیایی و ملکولی در بدن، و درمان بیماری ها می شود.»

«به هرحال، علم تازه درمورد کنترل نیروها در مقیاس کوچک درب تازه ای به روی ما برای درمان بیماری ها باز کرده است. استفاده از نیروهای فیزیکی برای آغاز یک تغییر کمک کننده درون سلول ها. این مسیر، بسیار طولانی و پیچیده است اما تلاش های اخیر نشان می دهد که این مسیر جزو امید بخش ترین راه هاست.»

اشتراک گذاری :