اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
عمومی پزشکی / 08 مرداد 1397

پزشکان دنیا و تاریخچه آن

پزشکان دنیا و تاریخچه آن

پزشکان دنیا سازمانی است که برای افراد آسیب‌پذیر، خدمات پزشکی کوتاه و طولانی مدت تامین می‌کند. همچنین در تلاش برای رفع نابرابری بهداشتی است. سازمان در ۱ فوریه 1980 تاسیس شد. هدف آن (رفتن به جایی که دیگران نمی روند، تایید عدم تحمل شرایط، و داوطلب بودن) است.

این سازمان توسط 15 پزشک فرانسوی تاسیس شد. از جمله برنارد کوشنر، پزشک و سیاستمدار فرانسوی. ایده اولیه آن به 1979 برمی‌گردد. قایقی از مهاجران ویتنامی در دریای چین غرق شد. کوشنر با پزشکان و خبرنگاران داوطلب یک بیمارستان دریایی ساختند تا به کمک آنها بروند.

کوشنر احساس می‌کرد پزشکان بدون مرز از اصول اولیه خود دور شده بنابراین با 14 پزشک دیگر که پیش از این در پزشکان بدون مرز فعال بودند، پزشکان دنیا را تاسیس کرد.

او از 1980 تا 1982 مدیر پزشکان دنیا بود. تا 2015 در 15 کشور شعبه تاسیس کرد: فرانسه، اسپانیا، یونان، ایتالیا، سوییس، سوئد، قبرس، آرژانتین، بلژیک، کانادا، پرتغال، آلمان، بریتانیا، ژاپن، هلند و آمریکا.

برنامه‌های پزشکان دنیا چهار بخش است: تعارض و بحران، کاهش آسیب، بهداشت مادر و کودک، مهاجران.

آنها هرجایی که جنگ، بلایای طبیعی، بیماری، قحطی، فقر یا محرومیت رخ بدهد هستند. در 2015 پزشکان دنیا در 79 کشور بیش از 300 برنامه اجرا کردند.

پزشکان دنیا برخلاف دیگر سازمان‌های مردم نهاد، در کشورهای پیشرفته و در حال پیشرفت هم برنامه اجرا می‌کند.

در 2015، بودجه این سازمان 135 میلیون دلار بود که به 6.5 میلیون نفر خدمات داده شد. 78.5٪ از بودجه به برنامه‌ها اختصاص داشت. 15.5٪ به جذب سرمایه، و 6٪ به هزینه‌های اجرایی.

اشتراک گذاری :