اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات لیزر و زیبایی / 21 اسفند 1398

۱۲ نکته که باید قبل از لیزر کردن بدانید

۱۲ نکته که باید قبل از لیزر کردن بدانید

لیزر موهای زائد: ۱۲ نکته که باید قبل از لیزر کردن بدانید

 اگر می خواهید لیزر موهای زائد انجام دهید، باید درباره‌ی آن مطالعه کنید. قطعاً وسوسه‌کننده است که یک زندگی بدون مو را تجربه کنید، اما مهم است که حقایق و عوارض لیزر را هم بدانید. اول مطمئن شود که جلسه لیزر، مناسب شماست. گزینه‌های مختلف زیادی برای حذف موهای زائد وجود دارد، از وکس مو تا بند انداختن و اصلاح تا استفاده از موچین، اما لیزر موهای زائد، یکی از پیشنهادهایی است که برای حذف دائمی موهای زائد، مطرح است.

در ادامه‌ی مطلب، ۱۲ موردی را که باید قبل از لیزر موهای زائد بدانید، می‌خوانید.

۱. این کار دردناک است، ولی بد نیست

دکتر دارون سوکِران (Daron Seukeran)، مدیر گروه پزشکی کلینیک پوست، توضیح می‌دهد که "لیزر موهای زائد، با ارسال نور لیزر از طریق رنگدانه مو، کار می‌کند. این نور به گرما تبدیل می‌شود که به فولیکول مو و پیاز مو آسیب می‌زند." من در این فرآیند، به‌سرعت، درد زیادی را به‌خصوص بر روی پوست نازک‌تر نزدیک بینی، چانه و گیجگاه خود، احساس کردم. خوشبختانه لیزری که برای من استفاده شد، مکانیزم خنک‌کننده داشت (یک جریان ثابت هوای سرد، دقیقاً بر روی نقطه لیزر، جریان داشت) که واقعاً به من کمک کرد. من همچنین متوجه شده‌ام که این کار، دردناک‌تر است، اگر به طور مثال، به خاطر دویدن در اطراف شهر، دمای بدن من، بالا باشد. گرما + گرما = آخ!

۲. صبر کردن جواب می‌دهد

دو یا سه هفته بعد از اولین لیزر، طول می‌کشد تا تفاوت را ببینید و ۱۲-۸ جلسه لیزر لازم است تا به نتیجه‌ی کامل برسید.

من نتایج واقعی را بعد از ۲ جلسه یا ۸ هفته، مشاهده کردم. شما باید به طور منظم به جلسات لیزر موهای زائد بروید، به این خاطر که فولیکول های مو، در مراحل مختلف رشد خود هستند؛ بنابراین باید مطمئن شوید که تک‌تک آنها، از بین می‌روند.

۳. شما باید از یک ماشین اصلاح مو، استفاده کنید یا ناحیه مورد نظر را قبل از لیزر، اصلاح کنید (برای آرایش کردن هم همینطور)

لیزر می‌تواند با مویی که روی سطح پوست وجود دارد، واکنش دهد که این موضوع، باعث آسیب دیدن موها می‌شود و موجب شود موهای شما، بوی سوختگی بدهد که من این موضوع را جلسه‌ی اول، یاد گرفتم. خوشبختانه من متوجه شدم که کل ماجرای "لیزر موهای زائد = موهای تیره‌تر و ضخیم‌تر" واقعاً یک داستان ساختگی و غیرواقعی رایج در دنیای زیبایی است.

۴. لیزر موهای زائد واقعاً یک فرآیند سریع است

من به یک جلسه لیزر کامل صورت می‌روم و تنها ۲۰ دقیقه طول می‌کشد؛ شامل یک گفت‌وگوی سریع و پاک کردن آرایش در ابتدای کار. مطمئناً باید آرایش خود را پاک کنم، اما حداقل می‌توانم بعداً با خیال راحت، از خانه بیرون بروم. اولویت‌ها مهم است!

۵. شما بعد از جلسه لیزر موهای زائد، نمی‌توانید به باشگاه بروید

گرمای ناشی از لیزر، به مدت ۲۴ ساعت در پوست شما باقی می‌ماند؛ بنابراین بعد از جلسه لیزر موهای زائد، باشگاه، سونا و دوش آب گرم را فراموش کنید. اگر این کار را انجام دهید، خود را در معرض ریسک قرار داده‌اید و یک محیط گرم و مطلوب را برای باکتری‌ها ایجاد کرده‌اید که می‌توانند تکثیر و باعث ایجاد لکه های پوستی شوند.

۶. برای حفاظت پوست خود در برابر نور آفتاب، به فکر باشید

متخصص پوست شما به شما بهترین‌ها را تجویز خواهد کرد، اما ممکن است لازم باشد که قبل و بعد از لیزر موهای زائد، از حمام آفتاب و همچنین قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، تا حد امکان، پرهیز کنید. همچنین اگر شما پوست خود را برنزه کرده اید، لازم است شروع جلسات لیزر را به تعویق بیندازید، تا زمانی که اثر برنزه کردن پوست شما، محو شود.

۷. لیزر موهای زائد می‌تواند در بعضی موارد، باعث رشد بیش‌تر موها شود.

این موضوع حقیقت دارد. بعضی انواع موها ممکن است در اثر لیزر، بلندتر و ضخیم‌تر شوند. اما نگران نباشید. اگر موی شما مناسب نباشد، متخصص پوست به شما خواهد گفت!

۸. ممکن است لازم باشد نوع آرایش و محصولات آرایشی خود را تغییر دهید

باید ۲ روز قبل و بعد از جلسات لیزر موهای زائد، از اسکراب صورت، اسید گلیکولیک و کرم های رتینول، پرهیز کنید. به دلیل اینکه پوست من، کمی خشک‌تر است، اسپری صورت و مرطوب کننده پوست بیش‌تری را هم به سبک آرایشی خود، اضافه کرده‌ام. به مدت ۲ هفته پیش و پس از لیزر موهای زائد، توصیه می‌شود که از پیلینگ شیمیایی، پرهیز کنید. همچین ۲-۱ هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد، از برنزه کردن مصنوعی خودداری کنید.

۹. لیزر موهای زائد خیلی مفیدتر از این حرف‌هاست!

لیزر می‌تواند با کاهش موهای زیر پوستی، به ما کمک کند. جدا از اینکه لیزر موهای زائد، باعث تمیزی و نرمی پوست و همچنین، کم کردنِ دائمی موها می‌شود، می‌تواند کاهش موهای زیر پوستی و کاهش دردهای پوست را در پی داشته باشد. این موضوع به این خاطر است که لیزر، موجب می‌شود موها به صورت مستقیم، رشد کنند.

۱۰. شما نمی‌توانید از موچین، رنگ مو یا واکس مو استفاده کنید

استفاده از موچین، واکس موها یا پاک کردن رنگ مو، مانع عمل لیزر می‌شود. اگر می‌خواهید در کل فرآیند لیزر موهای زائد، بدون مو باشید، فرآیند اصلاح موهای زائد را کامل دنبال کنید. شما برای اینکه هر بار اصلاح، مدت زمان طولانی‌تری ادامه داشته باشد، به این راهنمایی‌هایی نیاز دارید.

 ۱۱. لیزر بر روی همه‌ی تناژ رنگ پوست، کار می‌کند

 کافی است که موی شما به اندازه کافی، تیره باشد تا به دام نور لیزر بیفتد. لیزر پالس بلند ND:Yag برای کسانی که پیگمنتیشن پوست انجام داده‌اند یا تناژ رنگ پوست تیره‌تر دارند، بهتر است.

۱۲. ممکن است برای اصلاح کامل، دوباره به جلسات لیزر موهای زائد، نیاز پیدا کنید

خیلی از افراد گفته‌اند که لیزر موهای زائد، باعث شده ۹۰ درصد کاهش دائمی مو داشته باشند، اما اختلالات هورمونی، می‌تواند باعث رشد مجدد موها شود.

منبع:cosmoplitan.com/uk

اشتراک گذاری :