اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
کرونا ویروس (کووید-19) / 20 بهمن 1398

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چیست؟ علائم آن کدام است؟

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چیست؟ علائم آن کدام است؟

 کرونا ویروس چیست؟

کرونا ویروس ها یکی از انواع ویروس هستند. ویروس ها انواع زیادی دارند، ولی فقط تعدادی از آنها، باعث ایجاد بیماری می‌شوند. یک نوع ویروس که به‌تازگی شناسایی شده، کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ نام دارد که باعث شیوع بیماری تنفسی شده که اخیراً از چین شروع شده است.

 

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چطور منتشر می‌شود؟

اطلاعات جدید نشان می‌دهد کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ از انسانی به انسان دیگر، منتقل می‌شود. البته هنوز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد؛ از جمله اینکه این بیماری، چطور ممکن است سرایت پیدا کند.

انتشار کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ در سراسر جهان، توسط مراکز کنترل بیماری (Centers for Disease Control)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان‌های بهداشتی مانند جانز هاپکینز، در حال رصد و پیگیری است. در ۳۰ ژانویه، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در اثر شیوع کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹، سلامت عمومی در وضعیت اضطراری قرار دارد.

 

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چطور به انسان‌ها منتقل شد؟

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ در دسامبر ۲۰۱۹، در ووهان، شهری در چین، دیده شد. اگرچه مقامات بهداشتی، هنوز به دنبال ریشه‌ی کرونا ویروس جدید هستند، فرضیه اخیر این مساله را مطرح می‌کند که ممکن است این مشکل، مربوط به بازار غذاهای دریایی شهر ووهان چین باشد. بعضی افراد که به بازار، رفت‌وآمد داشته‌اند، این سینه پهلو یا ذات الریه ویروسی را که در اثر کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ ایجاد شده، گسترش داده‌اند. مطالعه‌ای که در ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ منتشر شد، می‌گوید افرادی که در ابتدا مشکوک بوده‌اند، در اول دسامبر ۲۰۱۹، دچار بیماری شدند و البته ارتباطی هم با بازار غذای دریایی نداشتند. تحقیقاتی در حال انجام است که ویروس کرونا، چطور ایجاد و منتشر شده است.

ریشه‌ی اصلی این ویروس، احتمالاً از یک منبع حیوانی بوده، اما اکنون به نظر می‌رسد در حال انتشار از انسان به انسان است. این ویروس در افرادی که در چین و ۲۷ کشور دیگر، شامل آمریکا هستند، دیده شده است.

 

دوره نهفتگی یا کمون برای کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹، چه مدت است؟

تقریباً ۱۴ روز طول می‌کشد تا علائم این بیماری در فرد مبتلا به ویروس، ظاهر شود.

 

علائم کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چیست؟

ویروس کرونا باعث ایجاد سینه پهلو یا ذات الریه ویروسی می‌شود که علائم زیر را به دنبال دارد:

  • سرفه
  • تب
  • تنگی نفس
  • در بعضی موارد نادر، می‌تواند به مشکلات تنفسی شدید، نارسایی کلیه یا مرگ، منجر شود.

 

اگر شما هم فکر می‌کنید که این علائم را دارید و در ۱۴ روز گذشته، به ووهان چین، مسافرت داشته‌اید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. ابتدا با مطب دکتر یا اورژانس تماس بگیرید و با آنها، درباره علائم و مسافرت اخیر خودتان، صحبت کنید.

 

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چطور تشخیص داده می‌شود؟

تشخیص این ویروس، تنها با ارزیابی فیزیکی، دشوار است، به این خاطر که موارد خفیف کرونا ویروس جدید، ممکن است شبیه به آنفولانزا یا سرماخوردگی شدید باشد. تست آزمایشگاهی است که می‌تواند تشخیص ویروس را تأیید کند.

 

کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ چطور درمان می‌شود؟

تاکنون، درمان اختصاصی برای این ویروس، پیدا نشده است. به نظر می‌رسد در حال حاضر، پیشگیری موثرترین راه است. افرادی که دچار این کرونا ویروس می‌شوند، درمان آنها باید با معیارهای تأییدکننده‌ای، انجام شود: افرادی که علائم این ویروس در آنها کاهش می‌یابد. برای موارد شدیدتر، ممکن است گزینه‌های دیگری هم برای درمان، استفاده شود؛ از جمله تحقیقات دارویی و درمانی.

 

آیا کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ منجر به مرگ می‌شود؟

تا ۷ فوریه ۲۰۲۰، ۶۳۸ مرگ در اثر این ویروس، گزارش شده است.

 

کارهای احتیاطی در برابر کرونا ویروس چیست؟

آژانس‌های بهداشتی مختلفی در چین و کشورهای دیگر، شامل مراکز کنترل بیماری (CDC) در آمریکا و سازمان بهداشت جهانی، به‌دقت این ویروس را رصد می کنند و اقداماتی هم برای جلوگیری از انتشار این بیماری، انجام داده‌اند.

 

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز

لینک آگهی های پین پست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری :