اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
استخدام منشی / 04 دی 1398

نکاتی که پزشکان در استخدام منشی مطب باید به آن توجه کنند

نکاتی که پزشکان در استخدام منشی مطب باید به آن توجه کنند

هنگامیکه یک پزشک برای مطب خود آگهی استخدام می‌زند، افراد بسیاری به او مراجعه می‌کنند و طالب آن شغل هستند. پزشک  باید با آن‌ها مصاحبه کرده تا بتواند شخصی را که صلاحیت منشی ‌گری دارد را انتخاب کند. نکات زیر در استخدام منشی مطب می‌تواند راهنمای خوبی برای پزشکان باشد.

1) در ابتدا از وی بخواهید در مطب شما منتظر بایستد. سپس از طریق دوربین‌های مداربسته‌ای که در مطب دارید حالات و رفتارهای او را چک کنید. او را برای مدتی منتظر بگذارید و ببینید نشانه‌های بی‌قراری در او به وجود می‌آید یا خیر؟

2) هنگامی‌که برای مصاحبه به اتاقتان آمد با او صحبت کنید و ببینید در لحن صدا و حرف‌هایش از اینکه منتظر بوده چیزی می‌گوید یا نه؟

3) هرگز از او نپرسید که آیا او صبور است؟ هیچ‌کس به این سؤال پاسخ منفی نمی‌دهد. درواقع راه شناخت صبر و تحمل افراد همین انتظار است.

4) از او سؤالاتی نپرسید که تنها با یک کلمه بله و خیر جواب بدهد.

5) در مورد ساعات کاری با او صحبت کنید. بسیاری از پزشکان تا دیروقت در مطب خود برای ویزیت بیماران می‌مانند. با او صحبت کنید و مطمئن شوید با ساعات کاری شما مشکل ندارد.

6) آموزش‌های لازمی که در مطب به آن‌ها نیاز دارید را به او بدهید و مطمئن شوید که آن‌ها را فراگرفته است.

7) در زمان‌های خاص مانند عید و مراسم‌های مهم او را تشویق کنید. بهتر است این تشویق مادی نباشد. یک بسته شکلات و یک آجیل باعث می‌شود که منشی شما انگیزه بگیرد و این موضوع تا همیشه در ذهنش بماند. هم‌چنین در میان خانواده خود حس مطلوبی به دست آورد.

8) شأن و شخصیت منشی خود را حفظ کنید و در میان جمع و بیماران با او با احترام سخن بگویید و هرگز در مقابل آن‌ها اشتباهاتش را به او گوشزد نکنید.

ویژگی‌های افراد برای استخدام منشی مطب

1) منشی  باید صبور باشد تا هنگامی‌که مراجعین نزد او می‌آیند بتواند به‌درستی پاسخ آن‌ها را بدهد و آن‌ها را راهنمایی کند. هنگامی‌که مطب  شلوغ می‌شود نباید ازنظر روحی به هم بریزد و عصبی شود.

2) باید آراسته باشد. مراجعینی که به مطب پزشکان می‌آیند اولین چیزی که با آن مواجه می‌شوند منشی مطب است. اگر او نامرتب بوده و آراسته نباشد تأثیر بسیار بدی بر روی مراجعین و بیماران گذاشته و باعث می‌شود که آن‌ها برای آن مطب وقت نگیرند.

3) منشی باید آشنایی‌های لازم را با کامپیوتر داشته باشد تا بتواند اسامی بیماران و پرونده‌های آن‌ها را در سیستم ثبت کند.

4) بهتر است منشی خانم باشد. خانم‌ها از دقت و آرامش بیشتری برای مواجه‌شدن با بیماران برخوردار هستند. ازاین‌رو بهتر است منشی ‌ای که در مطب  استخدام می‌شود خانم باشد.

5) دارای لحن گفتاری مطلوب باشد. منشی باید صدایی رسا و لحنی خوش با بیماران داشته باشد. اگر با آن‌ها به‌تندی رفتار کند باعث می‌شود مطب پزشک  در دید مراجعین بد جلوه کند.

لینک آگهی های پین پست

 

اشتراک گذاری :