اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات پزشکی خانگی / 21 آذر 1398

چگونه بهترین دستگاه تست قند خون را پیدا کنیم؟

چگونه بهترین دستگاه تست قند خون را پیدا کنیم؟

6 نکته که باید در زمان خرید دستگاه تست قند خون به آن توجه کنید

برای توضیح دستگاه تست قند خون می‌توانیم بگوییم که این دستگاه مختص برای افراد دیابتی نمی‌باشد و همه مردم بهتر است هر چند وقت یک بار از این دستگاه استفاده و میزان قند خون بدن خود را ارزیابی نمایند.

نام دیگر و علمی این دستگاه گلوکومتر می‌باشد. حدود ۲۶ نوع از این دستگاه در بازار موجود می‌باشد و از نظر نوارهای کاغذی، دقت اندازه گیری و ... با یکدیگر تفاوت دارند.

بهتر است بدانید بهترین زمان تست قند خون، در زمان صبح و به صورت ناشتا می‌باشد. چرا که در این زمان به خاطر اینکه هنوز موادی وارد بدن نشده، می‌توان مقدار دقیق قند خون را اندازه گرفت.

نکات خرید دستگاه تست قند خون

۱_ کارایی اندازه‌گیری قند خون از دیگر نقاط بدن

منظور این است که در بسیاری از دستگاه‌های موجود در بازار برای اندازه‌گیری قند خون، به غیر از نوک انگشتان، می‌توان از نقاط دیگر بدن مانند ساعد و یا بازو نیز برای تست قند خون استفاده نمود. به خصوص که این نوع از دستگاه برای کسانی که مجبور هستند در روز چند بار قند خون خود را اندازه‌گیری کنند، بسیار مفید می‌باشد.

۲_ دارا بودن سرعت بالا در اندازه گیری قند خون

یکی دیگر از مواردی که بهتر است قبل از خرید دستگاه قند خون به آن توجه داشته باشید، سرعت عمل دستگاه در اندازه گیری قند خون می‌باشد. درواقع دستگاه هر چه سریعتر بتواند مقدار قند خون را نشان دهد، بهتر است. در واقع، معمولا این نکته برای بیماران مبتلابه قند خون بالا بهتر و مفیدتر است.

۳_ داشتن گارانتی، خدمات و اصالت دستگاه تست قند خون

باید گفت که هنگام خرید بهتر است حتما چک کنیم که دستگاه گارانتی و خدمات پس از فروش دارد یا خیر. از همه مهم‌تر اینکه ببینیم هلوگرام وزارت بهداشت بر روی دستگاه وجود دارد یا خیر. چرا که هلوگرام نشان می‌دهد که دستگاه مورد نظر، دارای اصالت و کیفیت بالا می‌باشد و از راه‌های قانونی وارد کشور شده و حمایت وزارت بهداشت را نیز دارا می‌باشد.

۴_ داشتن حافظه

اگر دستگاه مورد نظر شما دارای حافظه و نمایش میانگین باشد، پزشک شما می‌تواند از میزان قند خون شما در یک دوره به طور کامل آگاه شود و به راحتی درباره قند خون شما نظر دهد. دستگاهی که دارای این مزیت است برای افراد سالخورده بسیار مناسب می‌باشد. چرا که این افراد حال و حوصله ثبت اعداد را ندارند و ممکن است به فراموشی بسپارند.

۵_ کنترل کردن حجم خون

می توان به صراحت گفت دستگاه قند خون مجهز به سیستم کنترل حجم خون، بهترین نوع از این دستگاه می‌باشد! چرا که حتی اگر خون کمی هم وارد دستگاه شود باعث اشتباه میزان قند خون و عدد به دست آمده نمی‌شود. اما اگر دستگاه مجهز به این سیستم نباشد، نمی‌تواند با خون کم عدد درست را نمایش دهد و باعث اشتباه می‌شود.

۶_قیمت دستگاه تست قند خون

 و در آخر باید بدانید که قیمت دستگاه هم می‌تواند یکی از موارد مهم باشد. بهتر است در هنگام خرید تنها به قیمت دستگاه اتکا نکنیم و یا به دنبال یک دستگاه ارزان قیمت نباشیم. چرا که هر ارزانی بی علت نمی‌باشد و هر گرانی مزیت خوب بودن نیست. پس حتما باید مراقب باشیم که گول قیمت‌ها را نخوریم.

با مواردی که ذکر شد شما خواهید توانست بهترین دستگاه تست قند خون را برای حل مشکل تست خون، از نظر میزان قند موجود در خون، پیدا کنید.

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :