اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات دندانپزشکی / 12 آذر 1398

ایمپلنت ‌های دندان

ایمپلنت ‌های دندان

برای سال‌های متمادی، تنها گزینه درمانی ممکن برای افراد با دندان‌های ریخته پل (بریج) و دندان‌های مصنوعی بود. اما امروز گزینه‌ی ایمپلنت  دندان (کاشت دندان) نیز دردسترس است.

ایمپلنت  دندان چیست؟

ایمپلنت  دندان جایگزین ریشه‌ی دندان‌ها است. ایمپلنت ‌ها پایه‌ای محکم برای دندان‌های جایگزین ثابت (دائمی) یا متحرک هستند که برای مطابقت با دندان‌های طبیعی شما ساخته می‌شوند.

مزیت‌های ایمپلنت  دندان چیست؟

ایمپلنت  دندان مزیت‌های بسیاری دارد، ازجمله:

ظاهر بهتر. ایمپلنت  دندان مانند دندان‌های خودتان به نظر می‌رسد و حس مشابهی به شما می‌دهد. از آنجا که برای ترکیب با استخوان طراحی شده‌اند، دائمی می‌شوند.

گفتار بهتر. با دندان‌های مصنوعی نامناسب، دندان‌ها می‌توانند درون دهان لیز بخورند که این امر موجب من‌من کردن یا بریده بریده حرف زدن شما می‌شود. ایمپلنت  دندان امکان صحبت بدون نگرانی در مورد لغزش دندان‌ها را فراهم می‌آورد.

آسایش بیشتر. از آنجا که این دندان‌ها بخشی از ما می‌شوند، ایمپلنت ‌ها ناراحتی ناشی از دندان‌های مصنوعی متحرک را از بین می‌برند.

آسان‌تر غذا خوردن. سر خوردن دندان‌های مصنوعی می‌تواند جویدن را دشوار می‌کند. ایمپلنت  دندان عملکردی مشابه دندان‌های خودتان دارد، و به شما این امکان را می‌دهد تا غذای موردعلاقه‌ی خود را با اطمینان و بدون درد بخورید.

اعتمادبه‌نفس بالاتر. ایمپلنت  لبخندتان را به شما برمی‌گرداند و باعث می‌شود حس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

بهبود سلامت دهانی. ایمپلنت  دندان، مانند بریج دندانی که یک پشتیبان لازم دارد، به کاهش دندان‌های دیگر نیازی ندارد. چون دندان‌های مجاور برای پشتیبانی از ایمپلنت  تغییر نمی‌کنند، بیشتر دندان‌هایتان دست‌نخورده باقی می‌مانند و سلامت طولانی‌مدت دهان را ارتقاء می‌دهد. ایمپلنت ‌های  تک امکان دسترسی راحت‌تر بین دندان‌ها را نیز فراهم می‌کند و بهداشت دهان را بهبود می‌بخشند.

دوام. ایمپلنت ‌ها بسیار بادوام هستند و با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ‌ها مادام‌العمر باقی می‌مانند.

راحتی. تنها ویژگی دندان‌های مصنوعی متحرک بودن آن‌ها است. ایمپلنت  شرم و ناراحتی درآوردن دندان‌های مصنوعی و همچنین، نیاز به چسب‌های کثیف برای نگه داشتن آن‌ها در سر جای خودشان را از بین می‌برد.

میزان موفقیت ایمپلنت ‌های  دندانی چقدر است؟

میزان موفقیت ایمپلنت  دندان بسته به مکان جای‌گیری در فک متفاوت است؛ اما به طور کلی، انجام ایمپلنت ‌ تا 98% موفقیت‌آمیز است. با مراقبت مناسب، ایمپلنت ‌ها می‌توانند مادام‌العمر باقی بمانند.

آیا همه می‌توانند دندان بکارند؟

در بیشتر موارد، هرکسی که به اندازه کافی برای تحمل کشیدن دندان یا جراحی دندان سالم باشد، می‌تواند دندن بکارد. بیماران باید لثه سالم و استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت  داشته باشند. آن‌ها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان و ویزیت‌های منظم دندانپزشکی متعهد باشند. افراد سیگاری، بیماران مبتلا به اختلالات مزمن درمان نشده – مانند دیابت یا بیماری قلبی – یا بیماران که تحت رادیوتراپی در ناحیه گردن و سر بوده‌اند، باید به صورت فردی بررسی شوند. اگر در حال کاشت دندان هستید، با دندانپزشک خود صحبت کنید و از مناسب بودن ایمپلنت  برای خود مطمئن شوید.

میزان درد کاشت دندان چقدر است؟

بیشتر افرادی که دندان کاشته‌اند، می‌گویند این عمل ناراحتی و درد بسیار کمی دارد. در طی انجام کاشت دندان می‌توان از بی‌حسی موضعی استفاده کرد. همچنین بیشتر بیماران اذعان دارند که درد کشیدن دندان بسیار بیشتر از کاشت دندان است.

مراقبت از ایمپلنت ها چگونه باید باشد؟

دندان‌های کاشته‌شده مشابه دندان‌های واقعی به مراقبت نیاز دارند. این مراقبت شامل مسواک زدن، استفاده از نخ دندان، شستشو با دهان‌شویه ضدباکتریایی و معاینات منظم دندان‌ها می‌شود.

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :