اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
حیوانات / 07 آذر 1398

ابزارمورد استفاده دامپزشکان

ابزارمورد استفاده دامپزشکان

تجهیزات پزشکی که دامپزشکان برای درمان حیوانات استفاده می‌کنند، مشابه تجهیزاتی است که پزشکان برای انسان‌ها از آن‌ها استفاده‌ می‌کنند. این تجهیزات شامل واتسکوپ (گوش بین) و دستگاه معاینه‌ چشم برای معاینه گلو، چشم و بینی و آسپیراتور و ساکشن برای عمل‌های جراحی است. دامپزشکان از تجهیزات دیگر نیز، بسته به بیمارانی که درمان می‌کنند، استفاده می‌کنند. برخی از دامپزشکان در درمان خاصی مانند دندانپزشکی، جراحی، درمان داخلی، میکروبیولوژی یا پاتولوژی تخصص دارند که برای تکمیل کار خود به تجهیزات خاصی نیاز دارند.

معاینات اولیه

دامپزشکان از ابزارهای مختلفی برای انجام معاینات ساده، درمان زخم‌ها، تنظیم استخوان‌ها، جمع‌آوری معاینات بدن یا انجام جراحی‌های کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند. آنها در طول روز چندیدن بار از صاف‌کننده ناخن یا ناخن‌گیر، آینه طبی، سرنگ گوش یا شاخ‌برها استفاده می‌کنند. دامپزشکانی که با گربه‌ها کار می‌کنند ممکن است از گیره‌های انیکتوکتومی استفاده کنند که گیره‌هایی گیوتین شکل برای درآوردن پنجول‌ها از ریشه است.

عمل جراحی

گیره‌های جراحی، میکروسکوپ‌ها،‌ تیغ‌ها، پین‌ها، دستگاه‌های ساکشن و کاتترها اغلب در جراحی‌ها به کار گرفته می‌شوند، اما دامپزشکان از تجهیزاتی که مخصوص حیوانات طراحی شده‌اند نیز استفاده می‌کنند. برای با قفس‌های آهنی می‌توان گاوها و حیوانات بزرگ را مهار کرد. همچنین  برای دستیابی به مناطقی که دسترسی به آن‌ها دشوار است، می‌توان قفس‌ها را چرخاند. جراحی روی حیوانات خزدار اغلب به ریش تراش برقی یا دستی به منظور تراشین خزها نیاز دارد. دیگر ابزارها شامل قلاب‌ها حلزونی، برای خم کردن قلاب‌ها برای انجام جراحی‌های عقیم کردن، هموستات (بند آورنده خون) یا شریان‌بند هستند.

واکسیناسیون و آتانازی

دامپزشکان از سایزهای مختلف سوزن برای واکسن زدن، درمان یا آتانازی حیوان‌ها استفاده می‌کنند. دامپزشکان ممکن است مجبور شوند از ابزارهای دستکاری حیوانات، مانند قطب‌ها یا شبکه‌ها کنترلی و همچنین تجهیزات شناسایی مانند اسکنرهای میکروچیپ استفاده کنند. همچنین باید کیت‌های کمک‌های اولیه و شستشوی چشم را داشته باشند.

کارهای پیشرفته

برخی از دامپزشکان خدمات تخصصی برای حیوانات خانگی مانند تلقیح مصنوعی را ارئه می‌دهند که به تولید مثل کمک می‌کند. روش‌های تلقیح مصنوعی عموما شامل استفاده از دستگاه‌های سونوگرافی، تجهیزات تلقیح و آزمایش خون یا باروری است. خدمات پیشرفته‌تر شامل درمان لیزری برای آرتروز یا زیست درمانی می‌شود. دامپزشکان از لیزرهای جراحی -15، -25 یا -30 وات برای انجام جراحی‌های غیرتهاجمی استفاده می‌کنند که گردش خون را در حیوانات افزایش می‌دهد. این امر باعث کاهش حساسیت عصبی و درد آن‌ها می‌شود.

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :