اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات دندانپزشکی / 05 آذر 1398

کمپرسورهوای دندانپزشکی

کمپرسورهوای دندانپزشکی

کمپرسورهوا یک عنصر ضروری برای جراحی دندانی و برای تداوم عملکرد بسیار مهم است. این راهنما برای تامین‌کنندگان باتجربه، نصاب‌ها و مهندسان تجهیزات و ماشین‌آلات دندانپزشکی جمع‌آوری شده است.

نحوه کار کمپرسور  هوا دندانپزشکی

کمپرسور  هوا در حقیقت قلب جراحی دندان است. این دستگاه هوا را فشرده و تمیز و خشک و ذخیره می‌کند که به قطعات دستی و عملکردهای خاصی از مراکز درمانی دندانپزشکی و پاک‌کننده‌های دستی را نیرو می‌بخشد.

کمپرسور  هوای دندانپزشکی با جراحی‌های دندانپزشکی متفاوت است زیرا آنها نقطه شبنم هوای فشرده‌شده را کاهش می دهند. همچنین با سیستم‌های فیلتراسیون درون خطی ناخالصی‌ها را از بین می‌برند و برای محافظت از وسایل دستی با دستگاه خشک‌کن رطوبت آن‌ها را خشک می‌کنند. برای از بین بردن باکتری‌ها نیز از نسبت 3 به 1 خشکی هوا استفاده می‌شود.

کار شما تا حدی به تمین هوای فشرده باکیفیت بالا و ثابت وابسته است. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود از کمپرسور های بدون روغن تولیدشده با بالاترین استانداردهای کنترل کیفیت استفاده کنید.

چرا کمپرسور های بدون روغن؟

استفاده از کمپرسور های هوا دندانپزشکی به طور دقیق تنظیم می‌شوند چراکه باید با سطح بالایی از معیارهای بهداشتی را تطبیق کنند. این امر از آلوده شدن بیماران به عوامل بیماری‌زا نظیر عفونت و سایر مشکل‌ها جلوگیری می‌کند. روغن و دیگر ذرات نباید وارد جریان روغن شوند، بنابراین استانداردهایی برای عملکرد و مقرراتی برای استفاده از کمپرسور های هوا دندانپزشکی وجود دارد.

در کمپرسور های روغنی استاندارد می‌توان از فیلتر برای زدودن ذرات استفاده کرد. گرچه این فیلترها گران هستند و باید به طور مرتب بررسی و تعویض شوند. باتوجه به هزینه روغن، فیلترها و ساییدگی در توربین‌های دستی کمپرسور های بدون روغن از نظر اقتصادی بسیار به‌صرفه‌تر هستند.

زمان تعویض کمپرسور ؟

کارایی کمپرسور  به مدت زمات لازم برای فشرده‌سازی هوای داخل مخزن از صفر تا مقدار حداکثر بستگی دارد که به آن چرخه وظیفه نیز اطلاق می‌شود. بیشتر تولیدکنندگان زمان‌هایی را برای فشرده‌سازی توسط کمپرسور  و همچنین برای چرخه وظیفه پیشنهاد کرده‌اند. اگر از یک کمپرسور  قدیمی استفاده می‌کنید، به طور مرتب عملکرد آن را چک کنید. طولانی شدن زمان لازم برای حفظ فشار به‌علت وجود نشتی در سیستم نشتی یا ضعیف شدن کمپرسور  اتفاق می‌افتد.

ملاحظاتی برای انتخاب کمپرسور  دندانپزشکی

در این قسمت به بررسی عواملی می‌پردازیم که باید به هنگام خرید کمپرسور  به آن‌ها توجه داشته باشید تا مناسب‌ترین انتخاب صورت بگیرد.

اندازه مناسب کمپرسور

برای تعیین اندازه درست اپراتور تعداد اپراتورهای مصرف‌کننده در یک زمان را در نظر بگیرید و مصرف هوای خود را ارزیابی کنید. ظرفیت خروجی کمپرسور  بر حسب لیتر بر دقیقه (lmp) است و معمولا هر یونیت دندانپزشکی تقریبا به 50 lmp هوا نیاز دارد.

ظرفیت می‌تواند بر قابلیت اطمینان کمپرسور  نیز اثر بگذارد زیرا آنها با یک "چرخه وظیفه" محدود طراحی شده‌اند، یعنی زمانی که کمپرسور  می تواند بدون خنک شدن کار کند. حجم مخزن گیرنده و فشار نیز باید محاسبه شود.

سیستم کمپرسور  با سایز درست برای کار شما کارآمدتر است و مدت‌زمان طولانی‌تری کار خواهد کرد. کمپرسوری که بیش از حد کار کرده است، می‌تواند اثرات نامطلوبی بر خظکی هوای فشرده‌شده داشته باشد که به دلیل وجود رطوبت در هوای فشرده، می‌تواند بر ایمنی وسایل دستی و بیمار تاثیر منفی بگذارد.

سطح نویز

بیشتر کمپرسور های بین محدوده 60-70 دسی‌بل کار می‌کنند. استفاده از کاپوت آکوستیک یا کابین سروصدا را و درنتیجه آزار و اذیت را کاهش خواهد داد.

سرویس کمپرسور

اگر از کمپرسوری به درستی استفاده و نگهداری شود، عمر آن معمولا 10 تا 15 سال خواهد کشید. همچنین عایق‌بندی مخزن کمپرسور  با رنگ‌های پودری از زنگ‌زدگی داخلی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

ارزش پول

تجربه شما در مورد کالاهای مصرفی احتمالا نشان می‌دهد که ابزارها و تجهیزات با کیفیت هزینه زیادی در بر دارند و خرید تجهیزات ارزان‌قیمت اغلب به‌معنای خرید مجدد است. در طولانی مدت، کمپرسور های باکیفیت طول عمر بیشتر، تعمیرات کمتر و هزینه‌ی سرویس پایین‌تری دارند.

مکان نصب کمپرسور ؟

کمپرسور  هوا معمولا در مکانی تمیز و مرکزی نصب می شود که بتوان چندین عمل جراحی‌ را پشتیبانی کرد. اگر به محل نصب کمپرسور  توجه زیادی نشود، کیفیت هوا به خطر می‌افتد. گاهی کمپرسور ها را در مکانی با گردش هوای بد یا زیرزیمن قرار می‌دهند که این می تواند مشکلاتی با رطوبت ایجاد کند. یا اگر بوی فاضلاب در نزدیکی آن باشد، این می‌تواند بر شرایط کلی هوا تاثیر بگذارد.

مطمئن شوید که کمپرسور  در مکانی با هوای تمیز نصب شود و همچنین بتوان  برای تعمیر و بازرسی به‌راحتی به آن دسترسی پیدا کرد.

لینک آگهی های پین پست

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری :