اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات دندانپزشکی / 04 آذر 1398

7 ویژگی و اجزایی که بر قیمت یونیت دندانپزشکی تاثیر دارند(بخش دوم)

7 ویژگی و اجزایی که بر قیمت یونیت دندانپزشکی تاثیر دارند(بخش دوم)

مهم‌ترین عامل تصمیم گیری برای خرید یک مدل خاص عملکرد آن است. طراحی، مواد و ساختمان تنها اولین لایه موثر بر قیمت هستند. در حقیقت این ویژگی‌های یونیت دندانپزشکی  است که سهم اصلی را در قیمت آن به خود اختصاص می‌دهد.

برای ساده‌سازی این بخش، این ویژگی‌ها را به سه بخش تقسیم می‌کنیم:

اجزای عمومی

ویژگی‌های اصلی

تجهیزات جانبی

  1. اجزای عمومی

اجزای اصلی یونیت دندانپزشکی

ابعاد صندلی یکی از اولین عواملی که به هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. به هنگام در نظر گرفتن این عامل مهم، تنها دندانپزشک   و بیمار را در نظر نگیرید، بلکه به فضای اشغال شده توسط صندلی نیز توجه نمایید. این عامل چیزی است که نمی‌توان راه حلی برای رفع مشکل آن پیدا کرد.

پشتی صندلی عامل مهم دیگری است که بابد به دقت آزمایش شود. بهتر است پشتی صندلی ضمن ارائه راحتی به بیمار، خیلی بلند نباشد به طوری که در حین کار دندانپزشک   دچار مشکل شود. همچنین اگر پشتی صندلی خیلی پهن باشد، باعث می‌شود دندانپرشک نتواند در زاویه درست قرار بگیرد. این امر می‌تواند انجام کارهای خاصی را دشوار کند و همچنین ایجاد ناراحتی برای بیمار و دندانپزشک   کند. همچنین باعث ثابت مانندن تنظیمات صندلی می‌شود که بر طولانی شده عملیات دندانپزشکی  بیش از حد نیاز اثر می‌گذارد.

بالشتک یونیت دندانپزشکی  جزء مهم دیگر است. این بالشتیک نه تنها برای بیمار بلکه برای دندانپزشک   نیز راحتی را فراهم می‌کند. همچنین بالشتک‌هایی با قابلیت اتصال هستند که برای کودکان بسیار مناسب هستند چراکه به دلیل قد کوتاهشان احتمالا نمی‌توانند به بالا برسند. این امر کار را برای دندانپزشک   دشوار می‌کند. با نصب این بالشتک‌ها می‌توان راحتی کار را برای دندانپزشک   فراهم کرد.

اگر بیمار به طور غیرمنتظره‌ای بلند قد باشد، استفاده از بالشتک جداشدنی راحتی بهنیه را فراهم خواهد کرد. بهتر است بالشتکی انتخاب شود که بیشترین تحرک‌پذیری را دارد تا بتوان از آن در تمام موارد استفاده کرد. به یاد داشته باشید که شما بیماران مختلفی در تمام رده‌های سنی خواهید داشت؛ داشتن یونیت دندانپزشکی  با قابلیت استفاده برای همه انواع بیماران بسیار مهم است.

ابعاد یونیت دنداپزشکی با اندازه ویژگی‌های عملیاتی مهم است. یونیت دندانپزشکی  با تجهیزات اضافی مانند مانیتور LCD، یونیت رادیوگرافی و غیره سایز یونیت را افزایش خواهد داد. مطمئن شوید که مجموعه کامل این تجهیزات هیچ گونه محدودیتی برای دندانپزشک   ایجاد نکند. بیشتر یونیت‌های دندانپزشک  ی ارگونومیک از نظر قیمتی بالاتر هستند.

جنس رویه صندلی دندانپزشکی

حقیقت این است که جنس رویه صندلی دندانپزشکی یک فاکتور کلیدی است که مزایای زیادی را با خود به همراه دارد. کیفیت رویه به طور قابل‌توجهی راحتی بیمار را بهبود خواهد بخشید. این عامل به خصوص برای جراحی‌های ایمپلنت دندانی بسیار مهم است.

جنس رویه صندلی دندانپزشکی معمولا از چرم، پلی‌اورتان و رکسین ساخته می‌شود.

بیشتر روکش‌ها از جنس پلی‌اورتان ساخته می‌شود که بیشتر از دو مورد دیگر مقرون به صرفه است. همچنین به هزینه تعمیر و بازسازی نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال، هزینه تعمیر و بازسازی رویه چرم بالا می‌باشد. رکسین نیز دیگر گزیه مقرون‌به‌صرفه است، اما به دلیل جذب گرمای بدن، ممکن است از نظر راحتی برای بیمار در محدودیت باشد.

زیبایی‌شناسی

زیبایی مبحثی است که باید توسط هر متخصصی در هر صنعتی از جمله در دندانپزشک  ی نیز در نظر گرفته شود. سونیت دندانپزشکی  نقطه کانونی کلینیک دندانپزشکی  است؛ از این رو، اولین چیزی است که بیمار به آن توجه می‌کند. یک یونیت دندانپزشکی  مدرن و زیبا آن ها را برای داشتن عملیات درمانی خوب قانع و به حفظ آرامش نیز کمک می‌کند، چراکه آن‌ها قضاوت خود را بر پایه یونیت دندانپزشکی  آغاز می‌کنند.

  1. ویژگی‌های اصلی

ویژگی‌های اصلی یونیت دندانپزشکی  درحقیقت ستون فقرات و همچنین مارایی ددان‌پزشک خواهد بود. یونیت دندانپزشک  ی‌ای که تمام ابزارهای ضروری را به صورت دستی و دردسترس داشته باشد، تقریبا نیمی از زمان صرف شده برای انجام کارها را کاهش خواهد داد.  این ویژگی ها مطمئنا قیمت کل یونیت را بالا می برد اما سطح کارایی خوبی را نیز ارائه خواهد داد.

دلیوری یونیت دندانپزشکی

دلیوری یونیت دندانپزشکی  کلید بازده کلی است. بیشتر دندانپزشک ها یک دلیوری سفارشی را ترجیح می‌دهند چراکه کاملا مطابق با نیاز آنها طراحی شده است. توجه داشته باشید که این دلیوری‌های سفارشی هزینه‌ای جداگانه در بر خواهد داشت. دو نوع دلیوری برای یونیت‌های دندانپزشکی  وجود دارد:

سنتی

اقلیمی

دلیوری سنتی – این نوع دلیوری در بیشتر کلینیک‌های دندانپزشکی  محلی دیده می شود. نصب آن ساده و به منظور ساده‌سازی عملکرد یا سهولت نسبی طراحی شده است. سیستم دلیوری سنتی معموبا 4 مولفه اتصالريال دو اتصال اختصاصی به موتور هوا و یک اتصال تک به موتور الکتریکی خواهد داشت. با‌این‌حال، این یونیت دلیوری می‌تواند فضای قابل‌توجهی به خود اختصاص دهد. همچنین دندانپزشکان  به لوله‌های متعدد ‌متصل به یونیت نیاز خواهند داشت.

دلیوری اقلیمی – این نوع دلیوری در ارائه راحتی پیشرفته بهتر است. این دلیوری برای دندانپزشک   طراحی شده است تا یکدست و کارآمد عمل کند. همچنین به استفاده از لوله‌های متعدد نیاز ندارد که این امر خود نیاز به اتصال با گیر کردن در بین تجهیزات در هرلحظه را از بین می‌برد.

یکی از ویژگی‌های بارز آن بازوی شلاقی است که به طور تخصصی لوله‌ها را هدایت می‌کند و آن‌ها را در هر زمانی سازماندهی می‌کند. دلیوری اقلیمی بدون شک گزینه مناسب‌تری است اما کمی گران‌تر است. همچنین، ممکن است برای دندانپزشک هایی   که از دلیوری سنتی استفاده میکردند، آشنایی با این طرح کمی زمان‌بر باشد.

کنترل پنل‌ها

کنترل پنل‌های یونیت دندانپزشکی  بسته به مدل و تولیدکننده متفاوت هستند. از ویژگی‌های استاندارد موردانتظار می‌توان به تنظیم موقعیت صندلی، کنترل فشار اسپری آب، سرعت موتور الکتریکی و کلید برق چراغ LED اشاره کرد.

موقعیت‌یابی صندلی

تطبیق‌پذیری به هنگام تنظیم موقیعت یکی از ویژگی‌های ضروری و یک عنصر اصلی در عملکرد صندلی دندانپزشکی است. درحقیقت، این یک ویژگی کلیدی است که باید بدون هیچ مشکلی ارائه شود.

امکان تطبیق و قرارگیری صندلی برای به رسیدن به زاویه درست در طول انجام کارهای درمانی به رسیدن به بهترین نتایج کمک می‌کند. یک یونیت دندانپزشکی  با انعصاف‌پذیری بالا در موقعیت‌یابی به یک استاندارد صنعتی تبدیل شده است. باید انتظار داشت که این جنبه تاثیر زیادری در قیمت یونیت نداشته باشد.

حرکت صندلی

ضروری است که صندلی دندانپزشکی را بتوان بدون هیچ‌گونه حرکات تند و تیز چرخاند. درواقع، انجام این امر ضروری است. توجه داشته باشید که برخی بیماران اضطراب دارند و مشکلات ناشی از حرکات ناگهانی حین کارهای دندانپزشکی  می‌تواند استرس آن‌ها را بیشتر کند. به عنوان پزشک، اطمینان از راحتی بیمار ارزش تلاش را دارد.

پدال کنترل با پا

کنترل با پا یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و پایه همه ی یونیت‌های دندانپزشکی  است. از مزایای طرح این کنترل این است که می تواند از بروز مشکلات آلودگی متقاطع با بیماران جلوگیری کند. پدال‌های کنترل‌ با پا استاندارد برای مدیریت استحکام هوای فشرده که از لوله‌های هوا استفاده می‌کند، طراحی شده است. از پدال کنترل همچنین می‌توان برای تنظیم مجدد یونیت به حالت صفر خود (حالت پیش‌فرض) استفاده کرد.

  1. تجهیزات جانبی یونیت دندانپزشکی – هزینه‌های اضافی برای بهبود کیفیت خدمات

اجزای نام برده در لیست زیر معمولا جزء پیش‌فرض یونیت‌های دندانپزشکی  نیستند. بااین‌حال، بهتر برخی از آنها، نه همه را به عنوان تجهیزات جانبی به یونیت خود اضافه کنید.

چراغ عمل جراحی

این نوع چراغ وظیفه‌ی نورپردازی به هنگام انجام کارهای خاص را بر عهده دارد. این چراغ می‌تواند نواحی از حفره‌دهان را روشن کد که چراغ نصب شده حاضر قادر به روشن کردن آن مناطق نیست.

سه نوع روشنایی لامپ سنتی، نور هالوژن و چراغ LED برای انتخاب وجود دارد. در بین این سه مورد چراغ LED بهتر است، زیرا ایجاد گرما نمی‌کند و در ارائه روشنایی می‌تواند از دو نوع دیگر پیشی بگیرد.

بازوی دستیار

بازوی دستیار معمولا از دو نقطه مکش تشکیل شده است. مورد اول مکش خلاء کم و مورد دوم مکش خلاء زیاد است و در اتصال با کانول از آن استفاده می‌شود.

نمایشگر رادیوگرافی

با استفاده از این نمایشگر می‌توان انجام کارهای درمانی را که به ارجاع به یک فیلم رادیوگرافی نیاز دارند آسان کرد.

  1. تفکیک هزینه‌های یونیت دندانپزشکی و سایر هزینه‌ها

صندلی‌های دندانپزشکی  ، به خودی خود می‌توانند یک سرمایه‌گذاری قابل‌توجه باشند. این بخش حتی بخش‌های دیگر مانند تجهیزات جانبی و هزینه نصب را شامل نمی‌شود.

لینک آگهی های پین پست

 

اشتراک گذاری :