اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
ریه / 28 مهر 1398

چگونگی تشکیل ریه انسان در سطح سلولی

چگونگی تشکیل ریه انسان در سطح سلولی

اختراع اپلیکشین نقشه هم‌کنشی انقلابی را در نقشه یابی ایجاد کرده و سطح بی‌سابقه‌ای از اطلاعات را، بسیار فراتر از توان نقشه‌های جاده‌ای، ارائه می‌دهد. محققان در بیمارستان کودکان لس‌آنجلس دید مشابهی از آناتومی ریه  انسان ارائه می‌دهند  و این یافته‌ها می‌تواند به تنفس بهتر نوزادان کمک کند.

نوزادانی که تولد زودرس دارند، اغلب با مشکل رشد ضعیف ریه  روبه‌رو هستند و این امر می‌تواند برای ادامه زندگی تهدیدی به‌حساب آید. برای ارائه درمان‌های جدید برای این نوزادان، ابتدا باید نحوه تفکیک سلول‌های ریه  و رشد آن‌ها را دریابیم. اما در این میان شکاف‌های دانشی هست که باید پر شوند. این مطالعه به رشد ریه  در سطح مولکولی و سلولی می‌پردازد.

این مطالعه به‌صورت آنلاین در مجله تنفسی اروپا منتشرشده و نقطه عطف مهمی را نشان می‌دهد. همچنین یکی از اولین مطالعاتی است که به بررسی نحوه رشد ریه  در سطح سلولی می‌پردازد.

در این مطالعه، محققان سرنوشت این سلول‌ها را باگذشت زمان بررسی کردند که نشان‌دهنده مسیر رشد سلول بود. دانستن زمان تفکیک انواع سلول‌های خاص به محققان نقشه‌ای بسیار دقیق و زمانی را برای رشد ریه  ارائه می‌دهد.

رهبر این گروه تحقیقاتی می‌گوید: "مشکل این است که ما هیچ‌وقت نمی‌توانیم یک نوع سلول را بدون مطالعه انواع دیگر مطالعه کنیم."

تاکنون محققان برای شناسایی این سلول‌ها از نشانگری به نام ACTA2 استفاده کرده‌اند. اما، این نشانگر تفاوت بین دو نوع سلول عضله نرم را تشخیص نمی‌دهد. گرچه هر دو این سلول‌ها عضله نرم هستند، اما در بیماری ریوی نقش کاملاً متفاوتی را ایفا می‌کنند. ضروری است این دو نوع سلول به‌طور مستقل موردبررسی قرار گیرند تا تغییرات در اختلالات ریوی مختلف بررسی شوند. خوشبختانه، این مشکل که مانع انجام تحقیقات در این زمینه بود، حل‌شده است.

این گروه تحقیقاتی نشانگرهای مولکولی را شناسایی کرده است که برای هر زیرمجموعه سلولی منحصربه‌فرد هستند. این امر برای محققان این امکان را فراهم می‌آورد تا بین دو گروه تفاوت قائل شوند که به نفع تلاش‌های تحقیقاتی تنفسی در سراسر جهان خواهد بود. اکنون می‌توان اختلالات رشدی مانند COPD، آسم و دیسپلازی برونکوپولموناری را به‌طور جداگانه در شرایطی مرتبط اما مجزا مانند فشارخون ریوی که بیمار بعداً به آن مبتلا می‌شود، موردمطالعه قرار داد.

منبع: بیمارستان کودکان لس‌آنجلس

لینک آگهی های پین پست

 

اشتراک گذاری :