اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
چاپ سه بعدی در علم پزشکی / 16 مهر 1398

ساخت محیط پرورش واقعی با پرینتر سه‌بعدی آناتومی دیجیتال

ساخت محیط پرورش واقعی با پرینتر سه‌بعدی آناتومی دیجیتال

استراتاسیس Ltd، تولیدکننده پرینترهای سه‌بعدی، تعهد خود به صنعت پزشکی را با پرینتر سه‌بعدی آناتومی دیجیتال J750 گسترش می‌دهد. این پرینتر برای تکرار حس، فعالیت و بیومکانیک آناتومی انسان در مدل‌های پزشکی است. این سیستم آمادگی و آموزش جراحی را بهبود می‌بخشد و درعین‌حال به ورود سریع‌تر دستگاه‌های پزشکی جدید به بازار کمک می‌کند.

امروزه، متخصصان پزشکی می‌توانند بین گزینه‌های جسد، حیوانات، یا مدل‌های واقعیت مجازی یا سنتی انتخاب کنند که همگی محدودیت‌های قابل‌توجهی دارند. برخلاف مدل‌های حیوانی که فقط به آناتومی بدن انسان نزدیک است و ممکن است نگرانی‌های اخلاقی ایجاد کند، یا مدل‌های جسد که قادر به حفظ حس بافت زنده نیستند و به محیط کنترل‌شده نیاز دارند، پرینتر سه‌بعدی آناتومی دیجیتال پاسخ واقعی بافت را ایجاد می‌کند و می‌تواند در هر مکانی بدون امکانات تخصصی مورداستفاده قرار گیرد. همچنین کاربران می‌توانند روی آسیب‌شناسی‌های خاص تمرکز کنند.

این پرینتر سه‌بعدی در چندین سازمان مورد آزمایش قرارگرفته است. موسسه Jacobs، مرکز نوآوری پزشکی  متمرکز بر تولید دستگاه‌های تسریع‌کننده داروهای عروقی، پرینتر سه‌بعدی دیجیتال را برای تولید مجدد اجزای عروقی کلیدی برای آزمایش و آموزش پیشرفته آزمایش کرده است.

همراه با پرینتر سه‌بعدی، استراتاسیس همچنین سه ماده جدید – بافت ماتریکس (TissueMatrix™)، ژل ماتریکس (GelMatrix™) و استخوان ماتریکس (BoneMatrix™) – مورداستفاده برای تولید کاربردهای پرینتر سه‌بعدی قلبی، عروقی و ارتوپدی معرفی می‌کند. همچنین بخش تمیزکننده رگ‌های خونی را معرفی می‌کند که وظیفه آن پاک کردن این مواد محافظت‌کننده از داخل رگ‌های خونی تولیدشده با پرینتر سه‌بعدی است.

 انتظار می‌رود شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی پرینتر سه‌بعدی جدید استراتاسیس را بپذیرند که بهروش‌های جدید نیاز دارند تا تکنولوژی‌ها و روش‌های جدید را به‌کارگیرند. همچنین مراکز پزشکی دانشگاهی می‌توانند خطر برای بیماران را به حداقل برسانند، چراکه برای آموزش پزشکی خارج از اتاق عمل تحت‌فشار روزافزون هستند. این راه‌حل همچنین از تلاش‌ها برای انتقال آموزش جراحی مبتنی بر زمان به ارزیابی مبتنی بر مهارت پشتیبانی می‌کند.

اخیراً بیمارستان دانشگاه بوردو از پرینتر سه‌بعدی J70 برای چاپ سه‌بعدی  مدل‌های پیوند عوض و مدل‌های رنگی کلیه بیمار برای موارد پیچیده برداشتن تومور استفاده کرده است.

منبع: استراتاسیس (Stratasys)

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :