اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
ریه / 06 مهر 1398

ارتباط سطح بالای جهش‌های ژنتیکی با بهبود عوارض در بیماران مبتلابه سرطان ریه

ارتباط سطح بالای جهش‌های ژنتیکی با بهبود عوارض در بیماران مبتلابه سرطان ریه

طبق یافته‌های جدید محققان در مرکز سرطان ییل، سطح بالای جهش ژنتیکی با بهبود عوارض بالینی در بیماران با استفاده از پمبرولیزامب برای درمان سلول‌های غیر کوچک سرطان ریه  (NSCLC) ارتباط دارد. این یافته‌ها امروز در کنفرانس انجمن غده شناسی پزشکی اروپا در بارسلون ارائه شد.

این مطالعه نشان می‌دهد که متخصصان غدد به‌زودی می‌توانند از پمبرولیزامب برای بیماران مبتلابه سرطان ریه  استفاده کنند. پمبرولیزامب اولین مهارکننده‌ی نقطه کنترلی است که برای درمان سرطان ساخته‌شده است.

رئیس بخش غده شناسی بیمارستان Smilow می‌گوید: "مشابه همه‌ی داروهای ایمونوتراپی، پمبرولیزامب به زیرمجموعه‌ای از بیماران کمک نمی‌کند. به همین دلیل، انجمن غده شناسی به دنبال استفاده از این عوامل برای درمان ریه و دیگر سرطان‌ها، آزمایش‌هایی انجام داده است."

 در این مطالعه، گروهی از محققان دو آزمایش متفاوت بالینی را که مصرف پمبرولیزامب را در بیماران مبتلابه NSCLC پیشرفته آزمایش می‌کرد، تحلیل کردند. KEYNOTE-010 این دارو را در بیمارانی که قبلاً با شیمی‌درمانی درمان شده‌اند، آزمایش کرد و KEYNOTE-042 بیماران با درمان ساده را ثبت‌نام کرد.

دانشمندان میزان بار جهشی تومور بافتی (tTMB) را در 253 بیمار (24%) در KEYNOTE-010 و در 793 بیمار (62%) ثبت‌نام‌شده در KEYNOTE-010 اندازه‌گیری کردند. محاسبه tTMB با مقایسه متوالی مقدار اگزون کامل تومور بافتی با DNA  رمال تطبیقی انجام شد.

برای هر مطالعه، ارتباط tTMB با نتایج مورد ارزیابی قرار گرفت. در هر دو آزمایش محققان دریافتند که پیشرفت در بقای کلی (OS)، بقا بدون پیشرفت (PFS) و نرخ پاسخ کلی (ORR) در بیماران با مقدار tTMB بالا در ارتباط بود. مشابه بسیاری از بیمارانی که از مهارکننده‌های نقطه کنترلی استفاده می‌کنند، همه‌ی این بیماران به سرطان ریه  PD-L1+ مبتلا بودند. این نام‌گذاری به مسیر PD-1 اشاره دارد که سرطان برای پنهان کردن از سلول‌های ایمنی قاتل از آن مسیر استفاده می‌کند. بستن این مسیر باعث می‌شود سلول‌های ایمنی حمله به سلول‌های سرطانی را متوقف کنند و امکان رشد و پخش شدن تومور را فراهم می‌کند. پمبرولیزامب این مسیر را مسدود می‌کند.

این یافته‌ها نتیجه تحلیلی اکتشافی است که به زیرمجموعه بیماران ثبت‌نام‌شده محدود می‌شود. امید است نشانگر زیستی واقعی و آزمایش‌شده‌ای توسعه یابد تا به‌واسطه آن به بیماران که تحت درمان هستند و آن‌هایی که نیستند، کمک شود.

منبع: مرکز سرطان ییل

لینک آگهی های پین پست :

https://pinpost.ir/adv

 

اشتراک گذاری :