اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
سرطان / 04 شهریور 1398

تقویت اثر درمان‌های سرطان با برداشتن دیوار محافظتی تومور

تقویت اثر درمان‌های سرطان با برداشتن دیوار محافظتی تومور

بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی تأمین‌شده توسط مرکز تحقیق سرطان  UK، دانشمندان ممکن است راهی برای تخریب دیوار محافظتی اطراف تومور  پیداکرده و آن‌ها را مجدداً در معرض قدرت کشنده سیستم ایمنی و درمان‌های ایمونوتراپی  قرار دهند.

اگرچه تحقیقات اولیه در آزمایشگاه است، یافته‌های نشان می‌دهند که این روش می‌تواند به تقویت اثر درمان‌های جدید سرطان  کمک کند، مانند درمان CAR-T که تاکنون با موفقیت در مقابل با تومور های جامد مورداستفاده قرار نگرفته است.

در این مطالعه محققان سلول‌های ایمنی به نام سلول‌های سرکوبگر مشتق از میلوئید یا MDSCها را از خون 200 فرد بزرگ‌سال و کودک که به‌تازگی به سرطان  مبتلا شده و هنوز درمانی برای آن‌ها آغاز نشده بود، گرفتند و بررسی کردند.

این سلول‌ها مانعی از سیگنال‌های شیمیایی را ارسال می‌کند که از سلول‌های تومور  در برابر سیستم و اثر درمان محافظت می‌کند و از فعال‌سازی سلول‌های T که می‌تواند سلول‌های تومور  را بکشد، جلوگیری می‌کند.

وقتی تعداد NDSCها افزایش می‌یابد، چون سرطان  نسبت به درمان مقاوم می‌شود، بیماری بدتر و احتمال پخش آن به دیگر بخش‌ها بدن بیشتر می‌شود.

محققان نشان دادند که داروی آنتی‌بادی موجود برای سرطان  خون، می‌توانست این سلول‌های ایمنی را، که از تومور  جامد در برابر سیستم ایمنی محافظت می‌کند، از بین ببرد.

دکتر فرانسیس موسایی، نویسنده اصلی این مطالعه می‌گوید:

درمان‌هایی که برای از بین بردن سرطان  با سیستم ایمنی بدن کار می‌کنند اغلب شکست می‌خورند، زیرا دسترسی به سلول‌های تومور  برای سیستم دفاعی بدن ما می‌تواند دشوار باشد. مطالعه‌ی ما نشان می‌دهد که دادن این داروی آنتی‌بادی در کنار ایمونوتراپی  می‌تواند به‌طور چشم‌گیری تعداد بیماران بهره‌مند از آخرین درمان‌های جدید را افزایش دهد.

پیش‌ازاین، محققان در گروه دیگری با استفاده از آنتی‌بادی‌های حمله‌کننده به سطح سلول MDSC، راهی برای شکستن لایه محافظتی اطراف تومور  پیداکرده بودند. اما تبدیل این به آزمایش‌های بالینی چالش‌برانگیز است زیرا محققان نتوانستد دارویی پیدا کنند که در MDSCهای انسانی وجود داشته باشد.

در این مطالعه‌ی جدید، گروه از نمونه‌های خونی بیماران استفاده کرد و پروتئینی به نام CD33 را نشان داد که در سطح MDSCها در طیف گسترده‌ای از سرطان ها وجود دارد.

با استفاده از داروی آنتی‌بادی به نام جمتوزومب اوزوگامیسین که پروتئین CD33 را هدف قرار می‌دهد و اکنون برای درمان لوسمی میلوئید حاد از آن استفاده می‌شود، محققان توانستند MDSCها را در این نمونه‌ها از بین ببرند و توانایی سلول‌های T برای حمله به سلول‌های تومور  را بازیابی کنند.

همچنین نشان دادند که MDSCهای فعال از کار سلول‌های CAR-T جلوگیری می‌کنند. اما وقتی داروی آنتی‌بادی اضافه شد، فعالیت سلول‌های CAR-T تقویت شد.

دکتر موسایی اضافه کرد: این اولین باری بود که ما توانستیم سلول‌های ایمنی تشکیل‌دهنده مانع در اطراف تومور  را هدف قرار دهیم. اگر این روش برای بیماران مفید باشد، می‌تواند درمان‌های موجود برای بسیاری از انواع سرطان  را هم برای بزرگ‌سالان و هم کودکان بهبود بخشد. پیش‌بینی می‌کنیم که روش ما بیشترین تأثیر را در درمان CAR-T خواهد داشت، که علیرغم نشان دادن وعده‌های زیادی در سرطان  خون، تاکنون موفقیت چشم‌گیری در تومور های جامد نداشته است.

علاوه بر درمان طیف وسیعی از سرطان ها، این یافته‌ها می‌تواند برای معالجه HLH و MAS نیز مناسب باشد. این اختلالات به‌شدت نادر هستند و درنتیجه درمان‌های کمی برای آن‌ها، به‌خصوص برای کودکان مبتلابه HLH موجود است.

هم‌اکنون تیم آزمایش بالینی برای آزمایش ایمنی و فعالیت داروی آنتی‌بادی در افراد مبتلابه HLH و MAS برنامه‌ریزی می‌کند. این آزمایش شامل افراد مبتلابه تومور های جامد نیز خواهد شد.

منبع: مرکز تحقیق سرطان  UK

لینک آگهی های پین پست :

https://pinpost.ir/adv

 

 

اشتراک گذاری :