اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات لیزر و زیبایی / 01 فروردین 1399

راهنمای خرید دستگاه لیزر تریا 4x

راهنمای خرید دستگاه لیزر تریا 4x

 

دستگاه لیزر تریا 4x، یکی از پرطرفدار ترین برندهای لیزر خانگی، محصول شرکت تریا بیوتی و دارای تأییدیه از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. این دستگاه، به شما رفع دائمی موهای زائد را هدیه می‌کند و در زمان و هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند؛ بدون آنکه مجبور باشید دردسرهای رفتن به کلینیک را تحمل کنید. لیزر خانگی تریا 4x، یک لیزر دستی وایرلس (hand-held) با شارژ باتری ۴۰ دقیقه‌ای است و برای رفع موهای زائد بدن در خیلی از قسمت‌ها، مناسب است.

نوع لیزر

لیزر مورد استفاده در لیزر خانگی تریا 4x، لیزر پالسی دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتر است. لیزرهای دایود:

 • برای موهای تیره‌تر، به کار گرفته می‌شوند.
 • برای موهای نرم و روشن، کارآیی کمتری دارند.
 • برای رفع سریع موهای زائد، استفاده می‌شود.
 • می‌تواند عمیق‌تر به درون پوست، نفوذ کند.

اگرچه لیزر خانگی تریا 4x به اندازه‌ی لیزرهای مورد استفاده در کلینیک‌های حرفه‌ای، قوی نیست، اما به اندازه‌ی کافی قدرتمند است تا نتیجه‌ی مطلوب و البته ایمن را برای استفاده در خانه، برای شما به ارمغان بیاورد.

ویژگی‌ها

وایرلس کار می‌کند

لیزر تریا 4x می‌تواند به مدت ۴۰ دقیقه بدون استفاده از برق، کار کند. بعد از این مدت، نیاز به شارژ مجدد دارد. اگر می‌خواهید کار رفع موهای زائد خود را در جایی انجام دهید که پریز ندارد یا اگر در حرکت هستید و نمی‌خواهید کابل برق را در کیف خود حمل کنید، این مدت زمان، مناسب است.

حسگر تشخیص رنگ پوست

این دستگاه باید با رنگ پوست شما سازگار باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید. اگر تُن رنگ پوست شما، خیلی تیره باشد، نمی‌توانید با دستگاه لیزر تریا 4x کار کنید. تنها زمانی که حسگر تشخیص رنگ پوست، تشخیص دهد که تُن رنگ پوست، ایمن است، می‌توانید از دستگاه استفاده کنید. این موضوع تنها یکی از موارد ایمنی است که در لیزر خانگی تریا 4x وجود دارد.

صفحه نمایش LED

لیزر تریا 4x صفحه نمایش دیجیتال دارد که در فرآیند لیزر موهای زائد به شما کمک می‌کند. شما می‌توانید اطلاعات مفید زیادی در صفحه نمایش، مشاهده کنید؛ از جمله:

 • قفل دستگاه
 • شمارنده پالس ها
 • نشانگر قدرت دستگاه
 • نشانگر باتری
 • نشانگر سنسور پوست
 • سطح تابش لیزر (تنظیمات راحتی استفاده)

پنج سطح تابش

شما حین استفاده از لیزر خانگی تریا 4x، مي توانید شدت تابشی را که برای پوست بدن شما مناسب است، انتخاب کنید. شروع با سطح کم و افزایش تدریجی میزان تابش تا زمانی که بیش‌ترین راحتی را موقع استفاده از دستگاه، تجربه می‌کنید، بسیاری از اوقات، معیار خوبی برای سنجش راحتی برای استفاده‌کنندگان جدید است.

 شمارنده پالس

صفحه نمایش LED شمارنده پالس هم دارد که به شما می‌گوید که چه تعداد پالس از نور لیزر در مدت زمان استفاده، ساطع می‌شود. این موضوع که برای دنبال کردنِ سبک لیزر اختصاصی که طی آن، لیزر را به طور مداوم و یکپارچه به ناحیه‌ی مورد نظر می‌تابانید، مفید است. همچنین این شمارنده برای رعایت ایمنی و احتیاط هم مفید است تا اطمینان حاصل کنید که از لیزر، بیش از حد، استفاده نمی‌کنید.

چه کسانی می‌توانند از لیزر تریا 4x استفاده کنند؟

لیزرهای دایود بیش‌ترین کارآیی را در موهای تیره و ضخیم با پوست‌های روشن‌تر دارند.

لیزر خانگی تریا 4x برای کسانی که پوست نرم و رنگ‌پریده یا موهای روشن دارند، ممکن است موثر نباشد. همچنین کسانی که براساس مقیاس فیتزپاتریک، تیپ پوستی بیشتر از ۴ دارند، برای استفاده از این دستگاه مناسب نیستند، به این دلیل که لیزر موهای زائد در پوست‌های تیره‌تر، ممکن است پوست را بسوزاند.

لیزر تریا 4x چطور کار می‌کند؟

تریا 4x از لیزر دایور استفاده می‌کند که رنگدانه سلولها (ملانین) موجود در پیاز مو را هدف قرار می‌دهد. نور روشن لیزر به رنگدانه می‌تابد، آن را می‌سوزاند و مانع رشد مو می‌شود.

زمانی که مو نتواند رشد کند، فعالیت پیاز مو هم کم‌کم متوقف می‌شود. این موضوع موجب می‌شود که موهای جدید نتوانند رشد کنند و همین امر باعث خواهد شد پیاز مو به طور دائمی از کار بیفتد.

همزمان که پیاز موی بیشتری از کار می‌افتد، مشاهده می‌کنید که موی بدن شما، دیگر موی بلند، ضخیم یا تیره نیست. در نهایت می‌بینید که موی بدن شما، نازک، خیلی کم‌پشت و تُنُک و روشن است.

لیزر موهای زائد با تریا 4x، چه مدت طول می‌کشد؟

نتایج از فردی به فرد دیگر، متفاوت است، اما سازندگان دستگاه، گفته‌اند که نتایج محسوس، طی ۳ ماه، ظاهر می‌شود.

بعضی استفاده‌کنندگان هم گفته‌اند که تغییرات چشمگیری را ظرف ۵ هفته، متوجه شده‌اند. عواملی که بر میزان تاثیرگذاری لیزر با لیزر تریا 4x موثر است:

 • تعداد دفعات استفاده
 • ضخامت و بافت مو
 • رنگ مو
 • رنگ پوست

تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)

ایمنی و کارآیی تریا 4x کاملاً مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا، قرار دارد.

البته این موضوع را هم باید گفت که به منظور کسب تأییدیه FDA برای دستگاه لیزر خانگی، سازندگان از لیزری استفاده کرده‌اند که قدرت لیزرهای مورد استفاده در کلینیک های لیزر حرفه‌ای را ندارد. روشن است که این موضوع به این خاطر است که کلینیک‌ها، کاملاً به طرز استفاده از لیزرهای با شدت تابش بالا در یک محیط ایمن و کنترل‌شده، تسلط دارند.

جنبه‌ی منفیِ شدت تابش پایین‌تر این است که بعضی افراد گفته‌اند که نتایج استفاده از دستگاه لیزر خانگی تریا 4x، به خوبیِ نتیجه‌ای نیست که می‌توانند در کلینیک‌ها، به دست بیاورند.

اما جنبه‌ی مثبتِ آن، این است که استفاده از لیزر تریا 4x بسیار ایمن است، البته با فرض اینکه فرد، مطابق دستورالعمل‌های دستگاه، از آن استفاده کند.

استفاده از لیزر تریا 4x دردناک است؟

لیزر موهای زائد هیچگاه کاملاً بدون درد نبوده و لیزر دایود هم از این موضوع، مستثنا نیست. در سطح‌های بالای تابش (سطوح ۴ و ۵)، سطح مشخصی وجود دارد که حتی در قسمت‌هایی از بدن که حساسیت کم‌تری دارند هم، احساس ناراحتی ایجاد می‌کند.

توصیه می‌شود که هنگامی که مشغول لیزر نواحی حساس هستید (زیربغل، پایین کمر، ناحیه تناسلی و پشت لب)، حتماً از سطح‌های بالاتر تابش، خودداری کنید.

دردی که احساس می‌کنید، مثل این است که یک کش انعطاف‌پذیر را به طور مرتب، روی سطح ناحیه‌ای از پوست که در حال لیزر هستید، بکشید.

خبر خوب این است که شما بعد از چند بار لیزر کردن، به درد عادت می‌کنید. درد هیچ‌وقت ناپدید نمی‌شود، اما تا سطح قابل تحملی، پایین می‌آید.

یک نکته‌ی مهم دیگر: استفاده بیش از حد لیزر، منجر به سوختگی پوست می‌شود. زمانی که در حال استفاده از لیزر هستید، در واقع دارید پالس های نوری به پوست خود ساطع می‌کنید. اگر حواستان نباشد، ممکن است به پوست خود آسیب بزنید.

آیا زمانی که از تریا 4x استفاده می‌کنم، پوست داغ می‌شود؟

خیر، موقعی که از دستگاه لیزر خانگی تریا 4x استفاده می‌کنید، حرارتی را بر روی پوست خود، حس نخواهید کرد. حس خفیف گزش را می‌فهمید (تقریباً مثل کشیدن یک تکه لاستیک بر روی پوست)، اما این احساس خفیف است و مطمئناً کم‌تر از دردی است که در هنگام استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد حرفه‌ای، احساس می‌کنید.

لیزر تریا 4x را برای چه تیپ پوستی، می‌توان استفاده کرد؟

سازندگان دستگاه می‌گویند که تریا 4x برای تیپ پوستی ۱ تا ۴، براساس مقیاس فیتزپاتریک، ایمن و موثر است.

آیا تریا 4x برای مردان هم قابل استفاده است؟

بلی، این دستگاه برای مردان هم ایمن است و قابلیت استفاده دارد.

جنسیت عامل تعیین‌کننده نیست، بلکه عامل تعیین‌کننده‌ی اصلی این است که استفاده‌کننده، موی تیره و پوست روشن داشته باشد (تیپ پوستی ۴ و کم‌تر در مقیاس فیتزپاتریک).

از کجا می‌توانم کارتریج دستگاه تریا 4x را تهیه کنم؟

دستگاه لیزر خانگی تریا 4x از کارتریج استفاده نمی‌کند. این وسیله تعداد فلش دارد و زمانی که دیگر کار نمی‌کند، باید دستگاه را تعویض کنید.

خبر خوب این است که قبل از اینکه دستگاه لیزر تریا 4x قابلیت استفاده را از دست بدهد، هر دستگاه برای استفاده تقریبی برای ۶۰ دوره کامل رفع موهای زائد کل بدن، کافی است.

آیا می‌توانم از دستگاه برای ابروهای خود استفاده کنم؟

سازندگان دستگاه توصیه کرده‌اند که از دستگاه لیزر خانگی تریا 4x برای ابروها به دلیل نزدیکی به چشم‌ها، استفاده نشود.

می‌توانم از دستگاه لیزر تریا 4x برای پاهایم استفاده کنم؟

شما مجازید از این دستگاه برای پاهای خود، استفاده کنید؛ با این حال، این کار به خاطر کوچک‌بودنِ اندازه سر دستگاه، ممکن است طول بکشد. برای نواحی بزرگ‌تر، باید از دستگاه مثل دستگاه لیزر Silk'n SensEpil استفاده کنید که اندازه‌ی سر این دستگاه، بزرگ‌تر است و زمان انجام لیزر را کاهش می‌دهد.

آیا می‌توانم از دستگاه لیزر تریا 4x بر روی پوست تاتو شده، استفاده کنم؟

خیر، هیچ لیزری برای استفاده در پوست تاتو شده، مناسب نیست. رنگدانه تیره تاتو، نور لیزر را جذب می‌کند و می‌تواند باعث سوختگی‌های دردناک شود.

آیا دستگاه برای استفاده در موی بلوند یا قرمز، مناسب است؟

خیر

آیا در تریا 4x، ویژگی‌های ایمنی در نظر گرفته شده تا از کودکان در برابر استفاده از دستگاه، محافظت کند؟

با اینکه ویژگی‌های ایمنی در دستگاه تعبیه شده تا از موارد استفاده اشتباه، جلوگیری شود، اما کاملاً توصیه می‌شود که دستگاه، دور از دسترس کودکان، نگه‌داری شود.

برای آنکه دستگاه را راه‌اندازی کنید، باید دکمه‌ی پاور دستگاه را ۳ ثانیه نگه‌دارید. در صورتی که رنگ پوست شما، مناسب تشخیص داده شود، آنگاه دستگاه روشن می‌شود. علاوه بر این، دستگاه تنها پالس‌های لیزر را زمانی ساطع می‌کند که سر دستگاه، کاملاً در راستای پوست قرار بگیرد (برای حصول اطمینان از ایمنی چشم). با وجود رعایت این موارد ایمنی، دستگاه را دور از دسترس اطفال نگه‌داری کنید.

آیا دستگاه لیزر تریا 4x با برق ۲۴۰ ولت کار می‌کند؟

شارژر دستگاه به ما می‌گوید که این وسیله با ولتاژهای ۱۰۰ تا ۲۴۰ ولت کار می‌کند. لذا مشکلی برای استفاده از دستگاه در ولتاژ ۲۲۰ ولت، وجود ندارد.

آیا دستگاه برای موهای زمخت و ضخیم صورت، کارآیی دارد؟

قطعاً. هر چه مو تیره‌تر باشد، ملانین بیش‌تری وجود دارد و احتمال کسب نتیجه‌ی مطلوب از دستگاه تریا 4x، افزایش پیدا می کند. البته دستورالعمل دستگاه متذکر می‌شود که باید پیش از استفاده، صورت خود را اصلاح کنید.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه حاصل شود؟ آیا لازم است که دائماً از دستگاه استفاده کنم؟

لیزر موهای زائد، چه در منزل و چه در کلینیک زیبایی باشد، همیشه نیاز به جلسات منظم دارد تا نتایج بلندمدت به دست آورید – این تنها راه است. این به آن معنی است که ظرف چند ماه اول، جلسات لیزر، هر چند هفته یک بار، باید تکرار شود.

بعد از گذشت چند ماه اول، شما می‌توانید وارد فاز مراقبت شوید و از دستگاه، کمتر استفاده کنید تا زمانی که نتایج مطلوب، به دست بیاید. البته شما همچنان نیاز دارید تا دوره مراقبتِ تقریباً مرتب و منظمی را داشته باشید، اما نیازی نیست هر دو هفته باشد.

آیا لازم است حین استفاده از دستگاه لیزر تریا 4x، برای محافظت از چشم‌ها، عینک ایمنی بزنم؟

این دستگاه همراه با عینک محافظ نیست، لذا شما نیازی به آن ندارید. دو دلیل مهم برای این موضوع وجود دارد:

۱. دستگاه تا زمانی که آن را کاملاً نزدیک به پوست نکنید و در راستای پوست قرار ندهید، کار نمی‌کند – این یکی از موارد ایمنی است که باعث شده تا تریا 4x، تاییدیه FDA را به دست آورد.

۲. مستندات و مدارک زیادی وجود دارد که می‌گوید حتی اگر اشعه لیزر دستگاه، به چشم کسی بیفتد، هیچ خطری، سلامت چشم را تهدید نخواهد کرد. البته مسلم است که باید از این موضوع، جلوگیری شود.

آیا دستگاه لیزر تریا 4x می‌تواند برای جوانسازی، استفاده شود؟

خیر، این دستگاه برای استفاده در نور درمانی، ایمن نیست. این دستگاه صرفاً برای لیزر موهای زائد، ساخته شده و شدت تابش قوی‌تر و طول موج متفاوتی از دستگاهی دارد که برای جوانسازی پوست، ساخته شده است.

آیا می‌توانم از دستگاه برای صورت، استفاده کنم؟

بلی، بسیاری از مشتریان، برای چانه، پشت لب و گونه‌ها از این دستگاه استفاده می‌کنند. تنها ناحیه‌ای که باید بسیار مراقب آن باشید، اطراف چشم است (همانطور که بالا هم به آن اشاره کردیم، این دستگاه برای ناحیه‌ی دور چشم‌ها و ابرو، نباید استفاده شود).

آیا می‌توانم از این دستگاه برای ناحیه بیکینی استفاده کنم؟

بلی، خیلی از مشتریان از دستگاه لیزر تریا 4x برای ناحیه بالای ران و ناحیه بیکینی، از دستگاه، بدون هیچ مشکلی استفاده می‌کنند و نتیجه‌ی مطلوبی هم به دست می‌آورند.

قبل از اینکه لازم باشد دستگاه لیزر تریا 4x را تعویض کنم، چند دوره لیزر می‌توانم از آن استفاده کنم؟

سازندگان دستگاه مدعی هستند که قبل از آنکه لازم باشد تریا 4x را تعویض کنید، برای ۶۰۰ دوره می‌توان از آن استفاده کرد. طول عمر این دستگاه، برای حدود ۹۰ هزار فلش کفاف می‌دهد که برابر با ۶۰ دوره لیزر کامل بدن یا به طور متوسط، ۶۰۰ دوره است (خیلی از افراد هم برای کل بدن خود، از دستگاه تریا 4x استفاده نمی‌کنند!).

آیا دستگاه لیزر تریا 4x برای نواحی پوست که خال گوشتی دارد، قابل استفاده است؟

این دستگاه برای آن نواحی از پوست که خال دارد یا تاتو شده است، مناسب نیست.

چه مدت طول می‌کشد تا دستگاه تریا 4x کاملاً شارژ شود؟

حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد تا دستگاه، کاملاً شارژ شود.

 

منبع: Hairfreelife.com

اشتراک گذاری :