اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
کرونا ویروس (کووید-19) / 13 بهمن 1398

چه کنیم که گرفتار ویروس کرونا نشویم؟

چه کنیم که گرفتار ویروس کرونا نشویم؟

کرونا نام ویروسی است که ظرف یکی دو هفته‌ی اخیر، شیوع بسیاری پیدا کرده و باعث بروز نگرانی گسترده در بین جهانیان شده است. ویروس کرونا یا کروناویروس از چین شیوع پیدا کرده و اکنون دامنه‌ی گسترش آن به بسیاری از کشورهای جهان؛ از جمله ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، آلمان، آمریکا و کانادا هم رسیده است. میزان شیوع این ویروس در چین، کار را به جایی رسانده که ساکنان بعضی شهرها مثل شهر یازده میلیون نفریِ ووهان، در خانه‌های خود، قرنطینه شده‌اند. کشورهای مختلف به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، ورود مسافر از چین، از راه‌های زمینی، هوایی و دریایی را متوقف کرده‌اند و اتباع خود را در بازگشت از چین، در مرزها قرنطینه می‌کنند.

تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران، گزارش نشده است. البته هفته‌ی گذشته، دو تبعه چینی مشکوک به کرونا که از کشور جمهوری آذربایجان به ایران سفر کرده بودند، شناسایی شدند و هم‌اکنون در تبریز، در قرنطینه هستند.

حالا که ردپای ویروس کرونا در ایران هم مشاهده شده، باید چه کنیم؟ آیا راهی نداریم تا بتوانیم احتمال ابتلا به این ویروس را کاهش دهیم؟ در ادامه مقاله، ۷ مورد از راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا را می‌خوانید:

۱) دست‌های خود را به طور مرتب، با آب و صابون بشویید.

۲) در زمان حضور در مکان‌های عمومی، مثل بوستان‌های شهری، از ماسک و دستکش یکبار مصرف، استفاده کنید.

۳) در وسایل حمل‌ونقل عمومی مثل مترو، اتوبوس و تاکسی، از تماس با میله‌ها، دستگیره‌ها و نوار پله برقی، خودداری کنید.

۴) از دست دادن و روبوسی خودداری کنید.

۵) با افرادی که علائم بیماری سرماخوردگی یا آنفولانزا دارند، تماس نداشته باشید.

۶) گوشی موبایل، میز محل کار و وسایلی که دائماً با آنها سر و کار دارید را با الکل، ضدعفونی کنید.

۷) از تماس با حیوانات اهلی و وحشی، خودداری کنید.

با وجود اینکه کرونا در سطح جهانی، شیوع بسیاری داشته و باعث نگرانی‌های زیادی شده است، اما در صورتی که ۷ مورد بالا را رعایت کنید، خیال شما تا حد زیادی، از بابت پیشگیری از ویروس کرونا، راحت خواهد بود.

اشتراک گذاری :