اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
تجهیزات دندانپزشکی / 27 آبان 1398

ویژگی‌های یونیت دندانپزشکی

ویژگی‌های یونیت دندانپزشکی

یونیت دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین تجهیزات دندانپزشکی  است تا دندان‌پزشک بتواند فعالیت خود را شروع کند. کیفیت و کارایی این دستگاه به‌اندازه‌ای اهمیت دارد که مستقیم روی کار دندان‌پزشک تأثیر دارد. درنتیجه انتخاب بهترین یونیت اهمیت بسیار زیادی دارد. دندان‌پزشک‌ها باید به هنگام خرید این وسیله حساسیت زیادی به خرج دهند و تمام جوانب را در نظر بگیرند.

اولین نکته‌ای که اکثر دندان‌پزشک‌ها به آن توجه می‌کنند، ظاهر زیبای یونیت است. بعضی مواقع این ظاهر زیبا و شکیل به‌قدری بر دندان‌پزشک تأثیر می‌گذارد که آن‌ها به سایر ویژگی‌ها توجه نمی‌کنند. باید توجه کرد که ویژگی‌های مهم دیگری نیز هست. یکی از این ویژگی‌های مهم موتور دستگاه، یعنی قلب عملکردی یونیت است. اگر این قسمت قوی نباشد و یا ازنظر عملکردی ضعیف باشد، کل سیستم دچار مشکل می‌شود.

برخی از یونیت‌های دندانپزشکی ازنظر ظاهری زیبایی چندانی ندارند، اما در مقابل عملکرد خوبی داشته و تلاش کرده‌اند خود را ثابت کنند. در مقابل، یونیت‌هایی وجود دارند که در آن‌ها زیبایی بسیار موردتوجه قرارگرفته است، اما کارایی چندانی ندارند. در این یونیت‌ها خریدار جذب زیبایی شده و به مسائل فنی و عملکردی توجه چندانی نشان نمی‌دهد.

به هنگام خرید یونیت دندانپزشکی، حتماً به خدمات پس از فروش توجه داشته باشید. بسیاری از شرکت‌های واردکننده در لاش هستند تا قطعات و تجهیزات موردنیاز را در بخش خدمات پس از فروش خود تأمین کنند، اما پیش‌بینی می‌شود باوجود تحریم‌ها این شرایط برای آن‌ها سخت‌تر از گذشته شود.

بسیاری از دندان‌پزشکان به دنبال یونیت‌هایی می‌روند که سایر همکارانشان از آن‌ها راضی هستند و یا بعضی دیگر قیمت مناسب را مدنظر قرار می‌دهند. این موارد پارامترهای خوبی است اما برای انتخاب و خرید یونیت دندانپزشکی کافی نیست.

امکانات یونیت‌های دندانپزشکی روزبه‌روز بیشتر و بهتر می‌شود و تولیدکنندگان تلاش می‌کنند در بازار رقابتی امروز، محصولی با کارایی بهتر عرضه کنند. همچنین کاربری این وسیله نیز نسبت به گذشته ارتقا یافته است.

به‌عنوان‌مثال، در مدل‌های جدید راحتی کار با این دستگاه بیشتر شده است. همچنین دندان‌پزشک فشار کمتری روی ستون فقرات خود احساس می‌کند.

یکی از دیگر از مسائلی که باید به آن توجه داشت، نحوه قرارگیری سر بیمار است. سر بیمار باید به‌گونه‌ای قرار گیرد که بیمار احساس راحتی کند. همچنین با طولانی شدن زمان کار دندان‌پزشک احساس خستگی و ناراحتی نکند. تسلط کافی دندان‌پزشک روی دهان بیمار نیز حائز اهمیت است.

در بالای یونیت دندانپزشکی چراغی نصب می‌شود که وظیفه‌ی آن تاباندن نور یونیت به دهان بیمار است. این نور باید به نحوی تابیده شود که دهان بیمار را کاملاً روشن کند. این امر باعث می‌شود دندان‌پزشک راحت‌تر کار کند، چراکه کم بودن نور درروند درمان اختلال ایجاد می‌کند. در مدل‌های جدید تلاش شده است که با تاباندن نور میدان دید بیشتری به دندان‌پزشک داده شود.

در طی سال‌های اخیر، تولیدکنندگان ایرانی توانسته‌اند یونیت‌های خوبی تولید کنند، اما هنوز به استانداردهای برخی از کشورهای خارجی نرسیده‌اند. بدون شک می‌توان گفت یونیت‌های تولید داخل کیفیت بهتری نسبت به یونیت‌های چینی دارند. همچنین خدمات پس از فروش و پشتیبانی شرکت‌ها نیز بسیار بهتر است.

ازآنجاکه یونیت دندانپزشکی اصلی‌ترین ابزار دندان‌پزشک است، باید به هنگام خرید به نکات بسیاری توجه شود. عملکرد خوب دستگاه، راحتی کار و طراحی مناسب همگی عواملی هستند که به دندان‌پزشک در راستای درمان بیمار کمک می‌کنند. همچنین موجب می‌شوند دندان‌پزشک کمترین فشار و خستگی را احساس کند. این امر به شرطی محقق می‌شود که وسیله‌ای خوب و باکیفیت، با در نظر گرفتن تمام ویژگی‌ها و جوانب خریداری شود.

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :