اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
ریه / 25 آبان 1398

آنتی‌بادی  جدید برای توقف و درمان فشارخون ریوی

آنتی‌بادی  جدید برای توقف و درمان فشارخون ریوی

محققان در دانشگاه شفیلد، با همکاری سازنده دارو و واکسن  در Kymab Ltd، کمبریج، آنتی‌بادی  جدیدی را شناسایی کرده‌اند که پتانسیل تبدیل‌شدن به درمانی جدید برای فشارخون ریوی (PAH) را دارد.

این تحقیقات نشان می‌دهد که درمان با یک آنتی‌بادی  خاص می‌تواند روند پیشرفت PAH را معکوس کند و اکنون برای پیشرفت‌های بالینی در نظر گرفته می‌شود.

فشارخون ریوی یا PAH یک بیماری نادر اما کشنده است که تنها راه درمان آن پیوند ریه است. این بیماری، به دلیل انقباض و رشد بیش‌ازحد سلول‌های موجود در شریان‌ها، باعث وجود خون زیادی در ریه‌ها می‌شود.

باگذشت زمان این رشد جریان خون را از طریق عروق محدود می‌کند، به قلب فشار وارد می‌کند و درنهایت باعث نارسایی قلبی می‌شود.

این مطالعه نشان داد که استئوپروتئینگر (OPG) روند رشد سلول‌ها را در دیواره عروق خونی تحت تأثیر PAH تحریک می‌کند. درگذشته تصور می‌شد که استئوپروتئینگر تنها چگالی استخوان‌ها را تنظیم می‌کند.

یک آنتی‌بادی  ضد OPGانسانی درمانی برای توقف پیشرفت این بیماری در مدل آزمایشگاهی جوندگان و مدل‌های سلولی و معکوس کردن تکثیر سلولی، که موجب ضخیم شدن شریان‌ها می‌شود، یافت شد.

درمان‌های فعلی PAH با شل کردن و بزرگ کردم عروق خونی تحت تأثیر، علائم را کاهش می‌دهند. این امر می‌تواند به افزایش امید به زندگی در افراد مبتلابه PAH کمک کند، اما آن‌ها متوقف کننده دلایل اصلی این بیماری نیستند.

این مطالعه اولین مطالعه‌ای است که مکانیسم خاص این بیماری را با آنتی‌بادی  انسانی درمانی هدف قرار داده است. فواید بسیار مهم این تحقیق، پتانسیل استفاده از این دارو جدید در رابطه با درمان‌های فعلی است تا علائم کاهش یابند. همچنین به درمان بیشتر یا معکوس کردن روند پیشرفت بیماری کمک می‌کند.

PAH نوعی بیماری نادر است که در هر 2000 نفر، بر کمتر از یک نفر تأثیر می‌گذارد و لقب "بیماری یتیم" را دارد. این نام‌گذاری بدان معناست که باوجود تعداد کم بیماران مبتلا، نیاز است این بیماری به رسمیت شناخته شود و درمان‌هایی مؤثر برای آن ایجاد شود.

هدف مطالعات بعدی شناخت چشمگیر اهمیت انجام این مطالعات در زمینه پزشکی است که به هدف بهبود نتایج برای بیماران مبتلابه PAH دست پیدا کند.

منبع: دانشگاه شفیلد

لینک آگهی های پین پست

اشتراک گذاری :