اولین مرجع تخصصی نیازمندی‌های آنلاین صنعت پزشکی
{{cartLength}}
{{cartLength}}
ثبت آگهی رایگان
ریه / 24 شهریور 1398

کشف هدف دارویی جدید برای شرایط کشنده ریه

کشف هدف دارویی جدید برای شرایط کشنده ریه

دانشمندان مسیر مولکولی را شناسایی کرده‌اند که به رشد فشارخون ریوی عروقی (PAH) کمک می‌کند. PAH یک بیماری شدید و اغلب کشنده است که هیچ درمانی ندارد.

بنا به گفته محققان در مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسیناتی، این کشف هدف جدیدی برای توسعه درمان‌های دارویی برای PAH را نشان می‌دهد.

PAH چیست؟

PAH یک بیماری خطرناک در بزرگ‌سالان است و همچنین می‌تواند ترمیم بیماری قلبی مادرزادی را در کودکان بغرنج کند. این بیماری پیش‌رونده است و با فشارخون بالا در ریه ‌ها شناسایی می‌شود. اگر این بیماری درمان نشود، می‌تواند آسیب شدیدی به قلب وارد کند.

دانشمندان مدت‌هاست می‌دانند که فرآیندی به نام بازسازی عروق باعث ضخیم شدن عروق ریه  می‌شود که به افزایش فشار کمک می‌کند. معکوس فرایند بازسازی عروق می‌تواند درمان مؤثر باشد.

درحالی‌که روش‌های درمانی این بیماری در حال پیشرفت است، اما در حال حاضر هیچ درمان مؤثری در دسترس نیست. در این مطالعه مسیر مولکولی جدید کشف‌شده که می‌توان برای توسعه درمان‌های دارویی مؤثر برای این بیماری، آن را مورد هدف قرارداد.

هدف قرار دادن پروتئین EYA3 ممکن است روزی باعث پیشرفت درمان شود

مطالعه حاضر مسیر مولکولی مربوط به پروتئین EYA3 را توصیف می‌کند. به گفته محقق اصلی این مطالعه، این پروتئین بازسازی عروق را شدت می‌بخشد و می‌تواند در پیشرفت درمان‌های دارویی برای PAH هدف قرار بگیرد.

در این مطالعه، محققان موش‌های تراژنی را با تکنولوژی ویرایش ژن CRISPR را دست‌کاری کردند تا پروتئین EYA3 غیرفعال کنند؛ این پروتئین به‌طور قابل‌توجهی از عروق ریه  در برابر بازسازی عروقی محافظت می‌کند. وقتی محققان مهار دارویی را با داروهای قبلی شناسایی‌شده برای هدف قرار دادن مسیر EYA3 آزمایش کردند، فرایند معکوس بازسازی عروق را در مدل موش‌های آزمایشگاهی مشاهده کردند.

قدم بعدی در تحقیقات PAH

قبل از توسعه استراتژی درمانی برای انسان‌ها، باید تحقیقات اضافی صورت بگیرد. علاوه بر درمان‌های موجود برای هدف قرار دادن EYA، محققان می‌خواهند درمانی طراحی کنند که به‌طور دقیق بازسازی را در PAH هدف قرار دهد.

منبع: مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سینسسناتی

لینک آگهی های پین پست :

https://pinpost.ir/adv

اشتراک گذاری :